Babí léto po dvacáté a naposledy

Tento rok se v sobotu 12. září uskuteční jubilejní 20. ročník festivalu hudby a divadla Babí léto a současně si připomínáme uplynutí 100 let od založení léčebny. Znamená to, že se Unijazz v Bohnicích kulturně projevuje pěknou řádku let z doby existence tohoto zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival Babí léto - logo | Foto: www.unijazz.cz

Program letošního ročníku Babího léta bude přehlídkou uplynulých 20 let. Jednotlivé roky v programu představují hudebník, kapela nebo soubor, který v tom kterém roce v Bohnicích vystupoval. Mimo jiné to tedy bude i setkání umělců, kteří se podíleli na "bourání bariér". Všichni účinkující oslovení Unijazzem se vzdali honoráře a na Babim létě vystoupí benefičně. Návštěvníky provede festivalem výstava dokumentující grafické zpracování propagačních materiálů jednotlivých let festivalu a chybět nebude ani bohatý doprovodný program.
POSLECHNĚTE SI: Rozhovor s Čestmírem Huňátem a Adélou Kebrdlovou o Festivalu Babí Léto

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o festivalu Babí Léto

Organizátoři dodávají: "S trochou nostalgie musíme oznámit, že letošní ročník unijazzího festivalu v Bohnicích bude posledním. K tomuto rozhodnutí nás vedla skutečnost, že za současných podmínek (ekonomických, technických či společenských) není možné realizovat festival Babí léto v PL Bohnice v podobě podle našich představ. Také jsou tu jiní, kteří v úžasném areálu léčebny budou realizovat dále své projekty. Unijazz se nemá za co stydět. Má zde odpracováno a velkou měrou přispěl k otevření tohoto zařízení dalším kulturním aktivitám i široké veřejnosti."

Babí léto | Foto: Press kit

Podrobný program posledního ročníku Babího léta v Bohnicích najdete na stránkách Unijazzu.

Press kit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme