Během koncertu pro Světlušku se vybralo 23 milionů korun. Pomůžou nevidomým

Více než 23 milionů korun vynesl koncert Světlo pro Světlušku na pomoc nevidomým. Benefičním večerem v kulturním centru Pražská křižovatka provázel herec Pavel Kříž. Populární zpěváci vystoupili společně s nevidomými hudebníky. Koncert vysílal v přímém přenosu Radiožurnál a Česká televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sólo pro dvoje bicí v podání Davida Kollera a Ondřeje K. | Foto: David Sedlecký

Letošní benefice nabídla řadu ojedinělých zážitků. Patřil k nim bubenický duet Davida Kollera s nevidomým jedenáctiletým Ondřejem.

Nevidomí se na pódiu představili například také s Mirem Žbirkou nebo Lenkou Filipovou. Devítiletá Věra si s kapelou Čechomor zazpívala píseň Proměny.

Lidé mohou finanční dary nadále posílat na sbírkové konto Světlušky 99999 99999/0100. Je také možné odeslat dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč) nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku).

Vystoupili také Tata Bojs. „Na poslední chvíli pro nás napsali písničku. Někdy na začátku září odevzdali noty tak, abychom mohli v premiéře v naprosto neobvyklé verzi zahrát jednu píseň z jejich alba, které právě teď vyšlo,“ prozradil hudební dramaturg koncertu Petr Král.

Nechyběly reportáže, ve kterých si známé osobnosti, například Lucie Výborná nebo Ondřej Vetchý, vyzkoušely po boku nevidomých hudební nebo sportovní aktivity. Na jevišti také žongloval nevidomý Jirka Machovec. Naučil se to v 65 letech.

Světluška pomáhá už od roku 2003

Tradiční poděkování lidem, kteří pomáhají nevidomým a zrakově postiženým, spoluorganizoval Nadační fond Českého rozhlasu. Výtěžek pomůže lidem se zrakovým hendikepem.

„Peníze putují do celkové veřejné sbírky Světluška, ze které podporujeme jak jednotlivé žádosti nevidomých, tak organizací,“ říká vedoucí sbírky Světlušky Linda Vaňková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Ľubomíra Smatany z benefičního koncertu Světlo pro Světlušku

„Tradičně podporujeme například střediska rané péče, která se starají o těžce zrakově postižené děti do sedmi let, nebo pražské středisko Dědina, které je vlastně jediným pobytovým střediskem pro nevidomé v celé České republice, které je učí znovu fungovat bez zraku,“ upřesňuje Vaňková.

ČRo, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme