Bennewitzovo kvarteto natáčelo nahrávku v ČRo. Mezi hraním ocenilo nové studio

Jen málokteré české kvarteto se může pochlubit tím, že ho zastupuje světová jednička mezi hudebními agenturami. Čtyři mladí hudebníci Bennewitzova kvarteta to říkat mohou. Už několik let jejich koncerty i nahrávky zaštiťuje německá agentura Impresariat Simmenauer a dovolila jim natočit nové nahrávky i v novém studiu Českého rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bennewitzovo kvarteto | Foto: Bennewitzovo kvarteto

Po poznámkách hudebního režiséra si hráči na housle, violu a violoncello dávají pauzu. Při přemýšlení nad takty a notami si prohlížejí nově opravené nahrávací studio v budově Českého rozhlasu.

„Trošku Gaudí. Nebo možná vesmírné války, Star Trek,“ dohaduje se hráč na violu Jiří Pinkas s hobojistou Symfonického orchestru Českého rozhlasu Lukášem Pavlíčkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nejnovější nahrávce Bennewitzova kvarteta v ČRo natáčela redaktorka Michaela Vetešková

Právě on Bennewitzovo kvarteto přizval ke spolupráci na nahrávce hobojových kvartetů Jana Křtitele Vaňhala. A je to už třetí nahrávka, kterou nejlepší české smyčcové kvarteto v rozhlase natáčí.

„My točíme pro Český rozhlas, aby to mohli pouštět do vysílání třeba na Vltavě, a potom se teprve uvidí, jestli z toho vznikne cédéčko,“ říkají muzikanti.

Než zase usednou k nástrojům, rozhlédnou se po šedozeleně zbarvených aplikacích a černě ohraničených obrazcích na stěnách.

Bennewitzovo kvarteto:
1. housle – Jakub Fišer,
2. housle - Štěpán Ježek,
violoncello – Štěpán Doležal,
viola - Jiří Pinkas.

„Je to velice zajímavé. Většina studií má vzhled poměrně nudný, protože je neutrální, dělaný čistě na akustické věci, nikdy se nepočítá s tím, že by se na to někdo díval. Takže jak to vevnitř vypadá, nikoho nezajímá, a proto ta studia bývalý dost ošklivá. Tohle tedy ošklivé není, je to velice zajímavé,“ říká houslista Štěpán Ježek.

„Vypadá to, jako když po zdi lezou želvy,“ doplňuje ho Jiří Pinkas. Studio bylo zavřené šest let, v provozu je několik týdnů.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme