Berlínský koncert Magdaleny Kožené přenášejí živě česká kina

Mezzosopranistka Magdalena Kožená večer v Berlíně vystoupí na koncertě s Berlínskými filharmoniky, který bude živě přenášet 110 evropských kinosálů. Jeden z nejpodmanivějších ženských hlasů současnosti se spojí s jedním z nejlepších orchestrů světa a čeští posluchači můžou být u toho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magdalena Kožená | Foto: Česká televize

Stačí zajít do jednoho z deseti kinosálů po celé České republice. Koncert, který je v Berlíně dávno vyprodaný, představuje nadlouho jedinou příležitost, kdy může české publikum skvělou mezzosopranistku vidět při živém vystoupení. Její další koncerty v Česku jsou ohlášeny na jaro a podzim.

Podle manažera pěvkyně Davida Dittricha bude repertoár koncertu velice zajímavý: „Magdalena se představí hned dvakrát. V Dvořákových Biblických písních a potom v písních na texty Friedricha Rückerta od Gustava Mahlera.“

Program doplní ještě Ravelova skladba Náhrobek Couperinův a Symfonie h moll „Nedokončená“ Franze Schuberta. Berlínské filharmoniky bude řídit jejich šéfdirigent, sir Simon Rattle – manžel Magdaleny Kožené.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pozvánku na přímý přenos koncertu Magdaleny Kožené natočila Pavla Dluhoschová

„Dlouhá léta už se zabýváme přímými přenosy alternativního obsahu. Začali jsme před čtyřmi lety operou, následoval balet, činohra i nějaké rockové koncerty a tohle je logické navázání,“ vysvětluje záměr Jiří Šebesta, zástupce společnosti Aerofilms, která je držitelem licence pro ČR.

Čeští diváci můžou mít podle Radky Ondráčkové z Aerofilms stejný zážitek, jako kdyby byli přímo v koncertním sále. Dokonce větší, protože přímý přenos jim během úvodní půlhodinové pasáže a přestávky ukáže i zákulisí, jak se Berlínští filharmonici připravují.

„Já doufám, že nám film ukáže i tu krásnou žlutou moderní budovu Berlínské filharmonie, kterou možná každý nezná a která je architektonicky velmi výjimečná. I přesto, že to není opera a nemůžeme tam čekat nějakou výpravu, tak si myslím, že to bude vizuálně zajímavé právě z těchto důvodů,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zástupce společnosti Aerofilms Jiří Šebesta přibližuje projekt ve Světě o deváté

Přenos bude mít maximální obrazovou i zvukovou kvalitu. „Je to přenášeno v HD kvalitě a zvuk v šestikanálu. Můžeme se bavit o tom, jestli sedět deset metrů před Magdalenou Koženou je zajímavější, než v kinosálu v České republice, ale člověk má na výběr buď to nevidět vůbec, nebo v přímém přenosu,“ tvrdí Šebesta.

Na přímý přenos koncertu v půl osmé večer můžete zajít například do pražských kin Bio Oko a Aero, v Ostravě do kina Luna nebo v Plzni do Měšťanské besedy. Detaily najdete na webové adrese aerofilms.cz.

Aerofilms slibuje další umělecké přenosy na únor. Wagnerovo hudební drama Soumrak bohů z Metropolitní opery, Verdiho operu Ernani a 16. února komentovaný přímý přenos z londýnské National Gallery o mimořádné výstavě děl Leonarda da Vinciho. „To je něco, co jsme ještě nedělali a moc se těšíme,“ dodává k poslednímu projektu Šebesta.

Pavla Dluhoschová, Naďa Bělovská, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme