Big Boi z OutKast vydal sólovku

Hiphopová deska s trochu krkolomným názvem Sir Lucious Left Food: The Son of Chico Dusty vyšla minulý měsíc na labelu Def Jam. Autorem tohoto alba je člen kapely OutKast Big Boi. I když už od vydání desky uplynul nějaký čas, byla by škoda tuhle událost minout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Big Boi | Foto: oficiální MySpace Big Boie

Big Boi se do práce vhrnul hned rok po vydání Idlewild, ale pokyn od vedení labelu Jive zněl jasně – udělej rádiový hit, my ti dovolíme natočit sólové album. Po dvou letech tahanic nakonec Sir Lucious Left Food: The Son of Chico Dusty vychází na labelu Def Jam. A Jive navíc zakázal stále jim upsanému Andrému jakoukoli spolupráci na Big Boiově albu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Big Boi z OutKast vydal sólovku

Z dvojice OutKast to byl právě vždy rozvalitější Big Boi, který do tvorby vnášel zaběhlé standardy jižanského rapu. Excentrický André naopak dodával nadžánrové nápady, šťávu a šmrnc. Jak ale Big Boi na debutu dokazuje, umí udělat pestrou desku i bez svého týmového parťáka. Ale mohlo by být lépe.

OutKast | Foto: Press kit

Big Boi je odkojený atlantskou scénou, tedy hudbou takzvaného špinavého jihu. Jeho debutová deska proto nemůže být jiná. Album je založeno na hajtkami prosycené produkci s vysokým bpm, přesto tenhle fakt zaznamenáte až v polovině alba, kdy se podklady začnou trochu cyklit. Přitom každý track je živen z jiné databanky zvuků – funkem a soulem počínaje, jazzem, rockem a diskem konče.

Sir Lucious je Big Boiovo alter ego, o kterém rapper říká, že je více dospělé, usedlé. Pokud to znamená usazené v jednom žánru, který piluje k dokonalosti, tak je to přesně to, jak deska zní.

Sir Lucious Left Food: The Son of Chico Dusty | Foto: Press kit

Pestrost alba je založena na využití služeb mnoha producentů – piano manem Scotem Storchem přes legendu Lil Johna až k samotnému Big Boiovi – a přizvána byla velká spousta interpretů – svůj part si užil funkový dědeček George Clinton, objevuje se také T.I. nebo Jamie Foxx.

Pro příznivce žánru rozhodně povedené album, pokud vás ale cvrlikání vrabců moc nebere a raději vychutnáváte nestandardní hiphopové postupy, počkejte na sólovku Andrého nebo případně nové album OutKast, na kterém podle Big Boie dvojice už pracuje.

Pavel Cyprich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme