Bob Dylan, autor skladby Knockin' On Heaven's Door, slaví 75. narozeniny

Svými skladbami bojuje za lidská práva a vyjadřuje politické postoje. Přesto nebo právě proto se Bob Dylan stal oblíbencem širokých mas. Dnes tento legendární zpěvák s kytarou slaví 75. narozeniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bob Dylan | Foto: oficiální Facebook Boba Dylana

Hity jako Knockin' On Heaven's Door nebo The Times They Are A-Changin' se staly světovou klasikou. Za více než padesát let působení v hudebním světě napsal Bob Dylan přes 500 písní. Řada z nich už skoro zlidověla a dočkala se desítek cover verzí.

Za svou kariéru prodal Dylan desítky milionů kopií svých alb a jako hudebníka ho uznávají i kritici.

„Bob Dylan ukázal, že v populární hudbě lze mít texty, které budou mít výraznou básnivou kvalitu, že to nebudou jen popěvky. Takže třeba i Beatles, kteří takovéto texty často mívali, tak poté, co se seznámili s písničkami Boba Dylana, tak si tehdy řekli – sakra, my můžeme zpívat úžasné texty, které budou básněmi,“ poznamenal například hudební publicista Josef Rauvolf.

Že má Bob Dylan i literární nadání, dokázal v roce 2008. Tehdy jako první rockový hudebník v historii získal Pulitzerovu cenu. Navíc byl několikrát nominovaný na Nobelovu cenu za literaturu.

Bob Dylan | Foto: Český rozhlas

Klára Fleyberková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme