Bobby Mc Ferrin rozezpíval Brno. A přidá repete

Vystoupení Bobbyho McFerrina ve zcela vyprodané sportovní hale včera odměnilo brněnské publikum bouřlivými ovacemi vestoje. Fenomenální americký vokalista vystoupí ve sportovní hale v Brně i dnes. Jde přitom o jediné dva letošní koncerty hlasového mága v České republice, kterými vlastně v předstihu zahájí jubilejní 10. ročník Jazzfestu Brno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bobby Mc Ferrin letos vystoupí v ČR jen dvakrát - v Brně | Zdroj: ČTK

Bobbyho Mc Ferrina sice proslavil hit Don‘ t worry, be happy, ale na jeho současných koncertech si návštěvníci vychutnávají hlavně jeho často improvizovanou vokální magii.

Ani pořadatelé často dopředu nevědí, co se bude na pódiu dít, připouští dramaturg Vilém Spilka: „Bobby Mc Ferrin je člověk, který sám nikdy neřeší, co bude zpívat. On nějak začne, a pak se to vyvine. Je to velký improvizátor a všechny inspirace má v sobě.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Ivana Holase z koncertu Bobbyho Mc Ferrina v Ranním Radiožurnálu.mp3

Skvělé atmosféře neuškodilo ani strohé prostředí sportovní haly a nevadila ani absence jakýchkoliv hostů, přestože pořadatelé původně zvažovali, koho z domácích nabídnout.

„Jeho požadavek je, že chce dělat především s publikem. To je jeho idea pro letošek, příští rok to může být zase úplně jinak. Pro lidi to ale může být zážitek, stejně, jako s hosty,“ říká Spilka.

Bobby se na publiku skutečně vyřádil. Nejen při improvizovaném sborovém zpěvu, ale postupně i s několika sólisty, z nichž se někteří přihlásili sami a další si vybral on.

Všichni přítomní se dobře bavili, ale nejvíce se jako obvykle zřejmě bavil Bobby Mc Ferrin.

Ivan Holas, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme