Bobby McFerrin, autor hitu Don't Worry, Be Happy, vystoupí v pražském Fóru Karlín

Do Prahy přijel jazzový zpěvák Bobby McFerrin. Proslavil se svými až neuvěřitelnými hlasovými možnostmi, které předvádí takzvaně a capella, tedy bez hudebního doprovodu. Na koncertech často zapojuje i fanoušky. Je proto možné, že si třeba zazpívají i návštěvníci jeho dnešního vystoupení v pražském Fóru Karlín.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bobby McFerrin

Bobby McFerrin | Foto: Ivan Prokop

Největším hitem nedávno 65letého Bobbyho McFerrina je bezpochyby píseň Don't Worry, Be Happy. Fanoušci ji živě na koncertech neslýchají moc často. Skladba ale podle zpěváka Dana Bárty vystihuje a tak trochu i zestručňuje McFerrinovu tvorbu.

„Jsou to písničky, které jsou intimnější, křehčí, složitější než Don't Worry, Be Happy. Určitě je to číslo chlápka, který ovládá dokonale svůj hlas, svoje tělo. Má, co se týče harmonie, melodie a rytmu, o muzice opravdu dokonalou představu,“ popsal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Své zkušenosti s Bobbym McFerrinem ze společného vystupování popsal Vojtěchu Kovalovi zpěvák Dan Bárta

Dan Bárta s McFerrinem spolupracoval na několika koncertech. Tyto momenty řadí mezi nejzásadnější ve své hudební kariéry.

„V zásadě to bylo vždycky stejné. Já měl strašnou trému, Bobby byl strašně vstřícný a přívětivý. Nechal mě zpívat a hrát, počkal, až se uklidním, a pak hrál se mnou,“ řekl o hudebníkovi.

Na svých koncertech Bobby McFerrin vždy improvizuje. Nedá se tak přesně říct, co dnes v pražském Fóru Karlín svým fanouškům předvede.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme