Boduf Songs – introvertní cesta k zářícímu diamantu

Minulý rok jsem si v recenzi na třetí řadovku Mathewa Sweeta, který si nechá říkat Boduf Songs, mírně zoufal, že zajímavé introvertní desce chybí větší emocionální přesah. A hle, podobně to zřejmě cítil i sám autor, který vydává po sérii nosičů střední stopáže novou desku This Alone Above All Else In Spite Of Everything.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boduf Songs | Foto: kranky

Základ alba je samozřejmě stále postaven na domácím muzicírování před jediným mikrofonem. Během desky se ale z ložnice několikrát přesuneme i do jiných prostor Sweetova domu. Spočineme v pracovně, kde bublá vzduchování akvária, mírně tikají neznámé přístroje a z reprosoustavy zní podkresová ambientní elektronika, jednou zabloudíme do tmavé komory, v jejímž rohu vydává zvuky neznámý přístroj, a dokonce se přesuneme i do garáže, kde Mathew předvede, že když chce, tak to dokáže pořádně rockově rozparádit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boduf Songs – introvertní cesta k zářícímu diamantu

Na rozdíl od minulé statické návštěvy je současná barevná prohlídka mnohem zábavnější. Nálady se střídají jak na běžícím pásu, ale když pak večer přijdete domů, pořádně ani netušíte, proč jste za panem Sweetem vyrazili. Ze zjevné snahy udělat desku This Alone Above All Else In Spite Of Everything pestřejší se vytratilo něco, co předchozí desky Boduf Songs drželo pohromadě. Po šedivější předloňské placce, která ale nepostrádala niterné intimní kouzlo, jsme se tedy dostali do druhého extrému, kdy z alba vyčnívají naprosté perly, ať už rockového nebo ambientního původu, které jsou ale zasazeny do podprůměrné vaty zbývajících kompozic. Lehko se to radí, ale pokud by se vzaly silné stránky posledních dvou desek a na jejich průsečíku by vznikl jejich následovník, mohli bychom se dočkat alba, které by mohlo disponovat už zlidovělou „klidnou silou“.

Boduf Songs - This Alone Above All Else In Spite Of Everything | Foto: kranky

Boduf Songs drží v rukou diamant. Ví o jeho ceně, ale prozatím nepřišel na způsob, jak z hrubého kamene získat vybroušený klenot. Jako samouk zkusil už několik technik, všechny se střídavými úspěchy. Myslím, že po čtyřech nadprůměrných deskách, včetně letošní This Alone Above All Else In Spite Of Everything, nazrál čas sesumírovat nashromážděné zkušenosti a přijít s následovníkem, o kterém se bude dlouho mluvit.

Pavel Zelinka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme