Britská chlapecká skupina One Direction se dostala do čela americké hitparády

Hudební svět má nový fenomén. Je jím kapela One Direction. Pětice Britů totiž se svým debutovým albem pokořila americkou hitparádu. V historii Británie je to vůbec poprvé. Stačilo k tomu téměř 176 tisíc prodaných desek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská chlapecká skupina One Direction | Foto: Reuters

Magazín Music Week o nich napsal: „Je to víc než neobvyklé a bezprecedentní. To, co nedokázali Beatles, Rolling Stones nebo Spice Girls, toho dosáhli právě One Direction. Hned po týdnu, kdy se jejich vůbec první album - Up All Night - dostalo v zámoří do projede - dostali se Britové do čela prestižního žebříčku Billboard 200.“

Za úspěchem stojí i jejich současné propagační turné po Spojených státech. Diáře pětice mladíků jsou totiž plné vystoupení i rozhovorů. A nezůstane jen u toho, One Direction totiž budou mít svou vlastní americkou televizní show.

Přehrát

00:00 / 00:00

O skupině One Direction natáčela redaktorka Lubica Bergmanová

Pětice One Direction se objevila v pěvecké televizní soutěži X Faktor.

Jako sólisté se nekvalifikovali, jeden z porotců jim ale poradil, aby se dali dohromady jako skupina. Díky tomu pak skončili na 3. místě.

V létě chtějí zazpívat britské královně Alžbětě II. k diamantovému výročí jejího nástupu na trůn.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme