Bubeník skupiny Olympic Milan Peroutka náhle zemřel

Bubeník skupiny Olympic Milan Peroutka konertoval včera s kapelou v Karlových Varech. Po koncertě se hudebníci vrátili do Prahy a ráno pak našla rodina Milana Peroutku bez života. Českému rozhlasu to potvrdila manžerka skupiny. Příčina úmrtí zatím není známá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bubeník kapely Olympic Milan Peroutka na snímku z roku 2005

Bubeník kapely Olympic Milan Peroutka na snímku z roku 2005 | Zdroj: ČTK

„Včera večer se odehrál koncert v Karlových Varech, který byl úspěšný. Kluci po vystoupení byli odvezeni do Prahy. A bohužel Milan umřel doma v Praze,“ uvedla pro Český rozhlas PR manažerka skupiny Gabriela Šimonová.

Členové skupiny jsou zprávou zdrceni. Skupina zrušila dva nejbližší koncerty, které měla v plánu odehrát 7. a 8. května v pražské Malostranské besedě. Co bude dál, zatím projednávají.

"Vzhledem k tomu, že jsem včera viděla celou kapelu pohromadě na jevišti, tak mě zpráva o smrti Milana Peroutky totálně zaskočila. Je neuvěřitelné, že dnes už není mezi námi," komentuje náhlou smrt bubeníka redaktorka Radiožurnálu Dana Jelínková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Milana Peroutku vzpomínala redaktorka Eva Rajlichová

Milan Peroutka se narodil v roce 1964 a do skupiny Olympic přišel jako náhrada za Petra Hejduka v roce 1986 na základě konkurzu, který tehdy skupina pořádala.

"Myslím si, že zvuk Olympicu rozhodně ovlivnil a přinesl tam něco nového. On byl především daleko razantnější, rockovější bubeník než Petr Hejduk. Přesně to Olympic tenkrát potřeboval, oni směřovali k hardrockovějšímu až metalovému zvuku," hodnotí hudební publicista Petr Korál.

"On se stále usmval, pořád byl v dobré náladě. Takových lidí je málo a to si člověk zapamatuje. On byl prostě neuvěřitelně pozitivní člověk, to v hudební branži není zvykem," dodává.

Peroutka prošel několika hudebními tělesy jako je Společnost Leška Semelky nebo OK Band. V 90. letech také spolupracoval s Janem Kalouskem, Jankem Ledeckým a Marcelou Březinovou. Od roku 1995 působil i v ASPM (Amatérském sdružení profesionálních muzikantů) Jana Spáleného. Spolu se skupinou Olympic nahrál mnoho klíčových alb.

Olympic letos pořádá turné k padesátému výročí vzniku kapely, zbývá jim odehrát ještě patnáct koncertů. Nejbližší by měl být 16. května v Jihlavě.

ČRo 1 - Radiožurnál, Eva Rajlichová, Marína Dvořáková, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme