Cenu Grammy za album roku získala americká zpěvačka Taylor Swift

Americká zpěvačka Taylor Swift získala hudební cenu Grammy za nejlepší popové album roku nazvané 1989. Nahrávkou roku se stala skladba Uptown Funk od anglického hudebníka a producenta Marka Ronsona a amerického zpěváka Bruna Marse. Rapper Kendrick Lamar nominovaný v 11 kategoriích získal nakonec pět trofejí. Objevem roku byla vyhlášena Meghan Trainorová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká zpěvačka Taylor Swift s cenou Grammy | Foto: Reuters

Americká hudební akademie předala v Los Angeles nejsledovanější ceny. Nahrávkou roku je Uptown Funk od Marka Ronsona. V kategorii nejlepší píseň roku zabodoval anglický zpěvák a textař Ed Sheeran, a to nahrávkou Thinking Out Loud.

Na slavnostním ceremoniálu vystoupila živě řada známých umělců, například zpěvačka Lady Gaga.

Ta jako poctu nedávno zesnulému Davidu Bowiemu přezpívala jeho největší hity jako Heroes, Let's Dance nebo Ziggy Stardust.

Přehrát

00:00 / 00:00

Udělování hudebních cen Grammy sledoval Viktor Daněk

Slavnostní večer žádné větší faux pas nezastínilo. Snad až na technickou chybu, která postihla živé vystoupení zpěvačky Adele, které na chvíli vypadl zvuk z mikrofonu. Deník Los Angeles Times kromě toho tvrdí, že Adele chvíli zpívala falešně.

Cena americké Národní akademie hudebního umění vznikla v roce 1958. Záměr byl vytvořit obdobu filmových ocenění Oscar, které se ve Spojených státech udělují už od konce dvacátých let 19. století.

Cena Grammy se ale původně jmenovala Gramophone Awards. Vítězové totiž dostanou notoricky známý zlatý gramofon. Později se ocenění začalo říkat zkráceně grammy.

ČRo, Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme