Ceny Anděl získali skupina Kryštof, David Koller a zpěvačka Klara

V pražském Hudebním divadle Karlín se dnes udílely Ceny Akademie populární hudby Anděl za rok 2015. Skupinou roku se stala kapela Kryštof, zpěvákem roku David Koller a zpěvačkou roku Klára Vytisková vystupující pod jménem Klara. Objevem roku je Barbora Poláková. Její píseň Nafrněná zvítězila i v kategorii skladba roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvačkou roku se stala Klara. za album Home | Foto: ČTK

Nejvíce nominací na ceny Anděl získala skupina Kryštof za své loňské album Srdcebeat. Uspět mohla jako skupina roku a lídr kapely Richard Krajčo aspiroval na ocenění zpěvák roku. Dvě písně byly v nominacích na skladbu roku a jedna na videoklip roku. Nominaci měl Kryštof i za album roku.

Zpěvákem roku byl vyhlášen Koller za svoji nahrávku ČeskosLOVEnsko. Zvítězil i v kategorii album roku. Vytisková známá z kapely Toxique, která nyní vystupuje jako Klara, si odnesla cenu jako zpěvačka roku za své debutové eponymní album.

V tuzemské obdobě amerických Grammy letos rozhodovalo v šesti hlavních kategoriích 84 akademiků. Do síně slávy byl při vyhlašování 25. ročníku Cen Anděl uveden skladatel a rockový kytarista Michal Pavlíček.

Ocenění i za uplynulých 25 let

Přední český hudebník oslavil 14. února své 60. narozeniny. Pavlíček začínal v jazzrockových souborech Expanze, Bohemia a Horký dech Jany Koubkové. Nejvíce se proslavil s Pražským výběrem.

S Kamilem Střihavkou a Otou Balagem stál u zrodu projektu B.S.P., svou instrumentální tvorbu prezentoval se souborem Big Heads, se skupinou Stromboli, spolupracoval se zpěvačkou Monikou Načevou, napsal skladby k desítce představení v různých divadlech, připravil scénickou hudbu pro představení Višňového sadu v Divadle na Vinohradech.

Je autorem muzikálů Dáma s kaméliemi, Obraz Doriana Graye a Excalibur. Složil hudbu i k televizním seriálům Dobrá čtvrť a Místo v životě. Loni se objevil na albu Sociální síť, na kterém se podíleli Michal Horáček a Richard Müller.

Skupinou 25letí byla vyhlášena Lucie, zpěvákem 25letí Dan Bárta a zpěvačkou 25letí Lucie Bílá. Kapela Lucie získala v dosavadní historii cen v různých kategoriích 11 Andělů, z toho třikrát jako skupina roku. Bárta si zatím odnesl 13 sošek s andělskými křídly, desetkrát jako zpěvák roku. Bílá uspěla čtrnáctkrát, polovinu sošek získala jako zpěvačka roku.

ČTK, Radek Kříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme