Ceny Grammy ovládla britská zpěvačka Adele

Na letošních Grammy měla největší úspěch britská zpěvačka Adele. Proměnila všech šest nominací a dostala mimo jiné ceny za nejlepší píseň roku a nejlepší nahrávku roku, nejlepší album i cenu pro nejlepšího sólového zpěváka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adele děkuje za ocenění | Zdroj: Reuters

Pět cen sesbírala i kapela Foo Fighters, většinou ale ve vedlejších kategoriích. Nominace českého dirigenta Jiřího Bělohlávka - řídícího symfonický orchestr BBC - na cenu za nejlepší orchestrální nahrávku bohužel nevyšla.

Mezi oceněnými je i zesnulá zpěvačka Amy Winehouse za popový duet s Tonym Bennettem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předávání cen sledoval zpravodaj Vít Pohanka

Právě Whitney Houstonová se během ceremoniálu vzpomínala často. V úvodu večera se za ni přítomní pomodlili a patřila jí také videovzpomínka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Víta Pohanku doplnil ve Světě o osmé hudební publicista Josef Vlček

Hudební publicista Josef Vlček ve Světě o osmé zdůraznil, comeback se Whitney Houstonové z obchodního hlediska podařil. „Problém byl v tom, že neuměla zúročit úspěch kolem vydané desky. Ta deska jako by nebyla dotažení do konce. Snažila se dostat do muziky, která byla o 10 let stylově mladší než byl její vlastní styl.“

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme