Česká filharmonie si zahraje s Bobby McFerrinem na Staroměstském náměstí v Praze

Hráči České filharmonie si 21. června budou pravděpodobně připadat jako rockové hvězdy. V ten den vystoupí na podium uprostřed Staroměstského náměstí v Praze, ukloní se a začnou hrát přímo pod širým nebem. Doprovodí je americký zpěvák a jazzman Bobby McFerrin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká filharmonie (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Vodňanský

Čeští filharmonici přišli s nápadem na Open air koncert sami a plánovali ho dva roky.

„Navazujeme tím trošku na tradici Berlínské nebo Vídeňské filharmonie, které takové koncerty pod širým nebem mají,“ říká ředitel David Mareček.

Podle něj chtějí na koncerty vážné hudby přitáhnout i ty, kteří jinak klasiku příliš neposlouchají.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michaela Vetešková zjišťovala, jak se Česká filharmonie připravuje na koncert pod širým nebem

„Koncert jako takový je koncipovaný sice populárně, ale klasicky. To znamená, že jsou tam díla klasické hudby, ale taková, která jsou posluchačsky velmi přístupná a které si publikum za toho letního večera taky užije,“ pokračuje Mareček.

„Aranžmá je přesně dáno bezpečnostními pravidly pro Staroměstské náměstí, ale bude tam kryté podium pro případ deště, aby orchestr mohl hrát za každého počasí,“ popisuje.

Dodává, že celý program by měl trvat přibližně hodinu a půl. Lidé během něj mohou stát buď přímo pod podiem, nebo se jen procházet na náměstí.

Program naplánoval sám šéfdirigent Jiří Bělohlávek, který svou taktovku na chvíli půjčí i Bobby McFerrinovi.

Zpěvák a filharmonici spolu vystoupí ještě 19. a 20. června v pražském Rudolfinu. Následný koncert pod širým nebem by měl být tečkou za letošní sezonou České filharmonie.

Michaela Vetešková, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme