Česká filharmonie ukazuje školákům, jak vypadají a znějí různé hudební nástroje

Čeští filharmonici pomalu mění hudební výchovu na školách. Zvou žáky do koncertních sálů, kde společně odhalují tajemství a kouzla klasické hudby. Malí školáci se tak hravou formou dozvídají, jak se třeba bicími dělá vítr, nebo že i v Česku může šumět moře.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hudební výchova v Rudolfinu

Hudební výchova v Rudolfinu | Foto: Filip Jandourek

„Vzali jsme nástroje, které děti slyší ve filmech, v pohádkách, a ukazujeme jim, jak ty nástroje znějí a vypadají, aby to viděly ve skutečnosti,“ popisuje bubeník Pavel Polívka.

„Pocházím z hudební rodiny, i když jenom můj otec byl hudebník, všichni ostatní předtím byli mlynáři. A v životním okamžiku si domů koupil bicí,“ vypráví Polívka, jaké byly jeho hudební začátky.

Učitelka Klára Benešová dnes na děti jen dohlíží. Přiznává, že hudební výchova na škole vypadá opravdu jinak.

„Záleží také na tom, jestli má paní učitelka hudební vzdělání, jestli na něco hraje. Pak se to samozřejmě liší,“ říká Benešová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak probíhá hudební výchova pod vedením Čeckých filharmoniků, zjistila reportérka Klára Bílá

„Oproti klasické hudební výchově, kde děti nemají možnost se s nástroji a hudebníky setkat, jim nabízíme zajímavější, interaktivnější zážitek. Doslova si mohou osahat nástroje, popovídat si s hudebníky a objevit úplně nový svět,“ vysvětluje Petra Zindulková z České filharmonie.

V příští sezoně by filharmonici mohli ovlivnit hudební výchovu přímo na vybraných základních školách.

Klára Bílá, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme