Česká premiéra Elvise Costella bude i v rukou fanoušků

Dnes se příznivcům pop music splní další sen. Do Česka vůbec poprvé zavítal se svým komorním vystoupením Angličan s irskou krví Elvis Costello. Završí se tak pětka nejlepších hudebníků, písničkářů, zpěváků a autorů současnosti. Po Bobu Dylanovi, Leonardu Cohenovi, Brucei Springsteenovi a Tomu Waitsovi přijel do Prahy i Elvis Costello.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elvis Costello | Foto: Chad Batka

„Snažím se dělat ty příběhy tak, aby nebyly jasné jen mně. Píšu muziku tak krásnou, jaká jen může být. Snažím se mít schopnost porozumět a věřit lidem, jak o tom zpívám. Ať už spolupracuji s producentem T-bonem nebo kýmkoli jiným, ve studiu se společně s muzikanty snažím rozlišit, kdy nějaká idea není hodna zpívání,“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hudební publicista z Českého rozhlasu 6 Ondřej Konrád mluví o Elvisovi Costellovi ve Světě o třetí na Rádiu Česko.mp3

„Není žádná výjimka, že v Praze zahraje bez své kapely The Imposters, což je sice trošku škoda, ale možná, že když se mu tady bude líbit, tak že příště přijede i s kapelou,“ řekl hudební publicista z Českého rozhlasu 6 Ondřej Konrád.

Konec koncertu prý Costello nechá na fanoušcích, kteří za ním dnes dorazí do Kongresového centra v Praze. Koncert začíná ve 20 hodin.

Chodící encyklopedie popu

Internetová Wikipedie popisuje Elvise Costella jako chodící encyklopedii popu nebo jako popového chameleóna. Přitom za více než třicetiletou kariéru vystřídal anglický hudebník a zpěvák skoro všechny myslitelné hudební žánry – gospely, jazz, vážnou hudbu, country, folk, punk.

Costello nikdy neobsazoval první příčky hitparád, přesto je označovaný za jednu z nejdůležitějších postav populární hudby posledních tří desetiletí. Za skladbu Scarlet Tide pro film Could Mountain dostal v roce 2003 Grammy.

Vlastní jméno Elvise Costella je Declan McManus, což má souvislost s Elvisem Presleyem.

Ondřej Konrád, Jitka Benešová, Petr Král, Eva Presová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme