České finále Porty vyhlásilo vítěze

Řevnice u Prahy o tomto víkendu ožily folkem a country písničkami. Ve zdejším areálu lesního divadla probíhá České finále Porty. Porotě se během pátku a soboty představilo celkem 16 soutěžních skupin a interpretů, kteří vyhráli oblastní kola.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Porta Řevnice | Foto: www.portal.cz

Porota to letos na Českém finále Porty neměla vůbec lehké, prozradil jeden z porotců - hudební kritik a publicista Vladimír Vlasák:

„Ono se to dá říct spíš až na konci procesu, až když člověk vidí všechny ty kapely. Objevuje se mezi nimi spousta těch, které jsou na velmi dobré hráčské úrovni. Spíš možná víc chybí originalita, to si myslím, že je problém celé současné české populární hudby.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Huzilová Porta Řevnice.mp3

Soutěžící se snažili na porotu zapůsobit, například skupina Pětník z Prahy vystoupila bez hudebních nástrojů.

„Jednou jsme poslouchali CD skupiny Dobrý večer kvintet a to jsme si říkali, že tohle by bylo úžasný. Řekli jsme si, že si založíme takovou kapelu. A letos je to jedenáct let, co Pětník existuje,“ prozradil kapelník skupiny Jan Hučín.

Porota po dlouhém rozhodování přece jenom vítěze vybrat musela.

„První místo Porta interpretační 2010 patří skupině Quanti minoris. Malé Porty dostaly skupiny Šťastný a veselý, Pětník a Alibaba,“prozradila výsledky předsedkyně poroty Marcela Voborská.

Nejúspěšnější skupiny postoupí do mezinárodního kola Porty v Ústí nad Labem

Porta se letos koná už po pětačtyřicáté. První ročník se uskutečnil v roce 1967 v Ústí nad Labem.

Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme