Českou street party v Bruselu navštívilo několik tisíc lidí

Několik tisíc návštěvníků si na svoje konto připsala 'Czech Street Party' v Bruselu. Stala se už pravidelnou součástí kulturních přehledů vycházejících jak ve francouzštině, tak vlámštině. Letos se slavnost propagující české kraje a jejich speciality a také českou moderní hudbu konala už popáté. Odehrávala se na ulici před diplomatickou misí Česka při Evropské unii a v Belgickém království.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Streetparty. Banjo band Ivana Mládka. | Foto: Pavel Novák

Hvězdou večera byl Banjo band Ivana Mládka, ale posluchače uchvátily i skupiny Ready Kirken a Chinaski a zpěvačka Tonya Graves. Hudba a krajové speciality přilákaly nejen členy české komunity v Bruselu, ale i cizince, kteří mají Česko rádi, nebo k němu dokonce mají nějaké vazby. Jako pan Kaavi:

Přehrát

00:00 / 00:00

Brusel-Streetparty2011.mp3

„Já jsem z ostrova Mauritius a pracuji pro Evropská komise. Kdysi jsem studoval v Praze ekonomiku na VŠE.“

Na street party se pilo plzeňské pivo, pekly karlovarské oplatky a také ochutnávaly české uzeniny, nebo i olomoucké syrečky. Náladu nepokazil ani déšť, který bohužel ve shodě s předpovědí počasí zchladil jinak vlahý červnový večer.

Pavel Novák, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme