Český rozhlas Vltava zve k 15hodinovému poslechu Wagnerovy opery Prsten Nibelungův

Český rozhlas Vltava připravil pro posluchače patnáctihodinový maraton vážné hudby. Dnes bude vysílat kompletní monumentální hudební drama Richarda Wagnera Prsten Nibelungův. Připomíná si tak letošních 200 let od jeho narození. Začíná se v 6 hodin a 40 minut ráno. Končí v jednu hodinu po půlnoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Wagner, ukázka partitury opery Valkýra | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

„Se všemi úvody, komentáři a několika literárními vstupy to má 18 hodin. Opera má čtyři díly, první začíná v 6:40 hodin, po deváté začne druhý díl – to je ta slavná Valkýra. Na to jsme si dovolili pozvat příznivce Wagnera tady do studia 2, mohou přijít, budeme společně poslouchat,“ říká šéfredaktor Českého rozhlasu Vltava Lukáš Hurník.

Podle něj je Prsten Nibelungův aktuální dílo.

„Všichni znají Tolkienova Pána prstenů, tu obrovskou trilogii. O 75 let dříve napsal Richard Wagner operní dílo na přesně stejný námět, se stejnými rekvizitami, jsou tam skřeti, draci, kuje se kouzelný meč, prsten je symbolem moci na celém světě. Já si myslím, že je to aktuální dílo,“ dodává Hurník.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme