Český slavík rozezpívá Státní operu Praha

Ve Státní opeře Praha proběhne dnes večer vyhlášení výsledků 46. ročníku ankety Český slavík. Během galavečera budou předáni zlatí, stříbrní a bronzoví slavíci v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka a Hudební skupina, dále cena Absolutní slavík, Skokan roku a Objev roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Gott

Karel Gott | Foto: Martin Kubica

Tradičně bude vyhlášena i kategorie Slavíci bez hranic o nejpopulárnějšího slovenského interpreta v Česku. Novinkou letošního ročníku je cena Nejlepší videoklip MTV. V této kategorii byly nominovány klipy, které vznikly letos a které vysílala česko-slovenská mutace MTV.

Ředitel pořádající agentury Českého slavíka Jaroslav Těšínský k tomuto omezení uvedl: „Nevím, jestli je to – přímo by se dalo říct – diskriminační, ale v podstatě těžko udělat takovou soutěž, která by byla absolutně spravedlivá vůči všem.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jitka Benešová přibližuje pozadí letošního ročníku Zlatých slavíků

Letošní hlasování se neslo pod heslem ‚Pohněte hudebním nebem a hlasujte!‘.Další okruh respondentů organizátoři hledají na festivalech. S předstihem mohli v anketě hlasovat návštěvníci Votvíráku, Benátské noci a Sázavafestu.

Pořadatel posledního ze jmenovaných festivalů Pavel Kloupar naznačil, jak to bude s vystoupením letošních vítězů příští rok na Sázavafestu: „Určitě vystoupí Objev roku. To znamená, že se tady jako potvrdili. Co se týká těch absolutních vítězů, tak to vždycky záleží samozřejmě na přání nebo vůli toho vítěze. To nemůžeme my nějak ovlivnit.“

Pavel Kloupar dodává, že pro letošní ročník jednali i s Karlem Gottem, protože je příznivcem kapely Alfavil, která na festivalu vystupuje. Jednání, ačkoli zprvu nadějné, však neskončilo úspěchem. Sázavafest se však domlouvání vystoupení českého zlatého hrdla nevzdává.

Hlasování skončilo 20. listopadu a už teď je jasné, že na Zlatého slavíka můžou zapomenout Marta Jandová, Helena Vondráčková, Martin Chodúr, Xindl-X a skupiny Citron, Maxim Turbulenc a Tři sestry.

V první desítce se naopak nově objevili Věra Špinarová, Markéta Konvičková, Jarek Nohavica, Richard Krajčo a skupiny Argema, Lucie a Čtyřtet.

Jitka Benešová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme