Českým slavíkem se stal už počtyřicáté Gott. Ocenění si převzal osobně

Ve Státní opeře se už popadesáté rozdávali slavíky. Českým slavíkem a Absolutním slavíkem 2015 se stal Karel Gott. Překvapením večera bylo obsazení druhého místa v kategorii skupin. Stříbro získala kontroverzní kapela Ortel. Její zpěvák Tomáš Ortel byl i třetí v kategorii zpěváků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českého slavíka počtyřicáté získal Karel Gott | Foto: ČTK

„Vaše přízeň pro mne byla tou nejlepší léčbou nebo pomocí v léčbě, tou velmi cennou infuzí, takže děkuju za ten krásný moment,“ řekl na pódiu Gott.

Českého slavíka získal už počtyřicáté. Zároveň se stal i absolutním vítězem letošního jubilejního ročníku. Obě ocenění si ve Státní opeře převzal osobně.

Zpěvákova účast přitom nebyla kvůli vážné nemoci do posledního momentu jistá. Po převzetí ocenění mu celá Státní opera dlouze aplaudovala.

Na druhém místě v kategorii zpěvák skončil stejně jako v loňském roce Tomáš Klus, který se předávání cen neúčastnil. Třetí byl Tomáš Ortel.

První v kategorii zpěvačka byla už po osmnácté Lucie Bílá. Pro své osmé druhé místo si přijela ze zámoří Lucie Vondráčková a na třetím místě se umístila Ewa Farná.

Výsledky Českého slavíka 2015
Zpěvačka: Lucie Bílá, Lucie Vondráčková, Ewa Farna
Zpěvák: Karel Gott, Tomáš Klus, Tomáš Ortel
Skupina: Kabát, Ortel, Kryštof
Objev roku, Hvězda internetu: skupina Slza
Slavíci bez hranic: No Name
Absolutní slavík: Karel Gott

Slavíka mezi skupinami převzal v 50. ročníku ankety loňský vítěz Kabát. Druhá je skupina Ortel a bronz stejně patří kapele Kryštof.

Objevem roku se stala skupina Slza, která současně převzala i cenu Hvězda internetu.

V kategorii Slavíci bez hranic získala ocenění slovenská kapela No Name a cenu za nejstreamovanější českou skladbu dostal zpěvák Sebastian s písní Toulavá.

Předávání cen Český slavík 2015 | Foto: ČTK

ČTK, Radek Kříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme