Chris Rea láká do Prahy na virtuózní kytaru a sametový chraplák

Praha dnes zažije koncert další rockové legendy. Přijede zpěvák s typicky chraplavým hlasem, skvělý kytarista a autor silných melodií Chris Rea. Při svém evropském turné představuje loňské album v rámci Santo Spirito Tour. Ale fanoušci se mohou samozřejmě těšit i na staré známé skladby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chris Rea | Foto: Oficiální web zpěváka Chrise Rey

Dnes si už pomalu nikdo nevzpomene, že Chris Rea kdysi dávno krátce používal jméno Benjamin Santini.

„To bylo velmi, velmi dávno. Říkali mi, že nikdo v Anglii nebude schopen správně vyslovit Rea. Budou mi říkat Ria, Ré, Rí. Tak jsem na to jako fór řekl, že když se vymyslí jméno židovského Itala, tak se to bude hodně prodávat v Americe,“ říká Chris Rea a pokračuje:

„Plácnul jsem tehdy Benjamin Santini. A k mé hrůze to vzali na vydavatelství vážně a chtěli ho používat.“

Naštěstí pro Chrise Reu se zase velmi rychle vrátil ke svému jménu. Vloni mu bylo na začátku března šedesát a v roce svého jubilea si dopřál velký projekt – troj CD a dvoj DVD se dvěma celovečerními filmy. Scénář, režie a hudba je v rukou Chrise Rey.

První příběh vypráví o býčích zápasech. Druhý celovečerní snímek sleduje putování jednoho muže a jeho hledání pravdy. Světoznámý hudebník, který prodal přes 30 miliónů kopií svých alb, zkouší nejrůznější cesty, jak dostat k veřejnosti své kreativní nápady.

Díky virtuózní hře na kytaru a sametově chraplavému naléhavému hlasu Rea získal postavení hudebníka světového formátu.

„Osobně se snažím dosáhnout toho, čeho jsem ještě nedosáhl. Natočit desku, kterou jsem ještě nenatočil. Tohle mě popohání pořád dál,“ říká Chris Rea, co ho motivuje k další tvorbě.

Je tedy jasné, že se posluchač může těšit na další nové skladby v jeho podání.

Jitka Benešová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme