Cirk La Putyka uvádí novou inscenaci, tentokrát z prostředí němého filmu

Novou inscenaci Biograf z dílny Cirku La Putyka nabídne atmosféru starých kinosálů s němými filmy, při kterých hrála živá hudba. V hlavní roli se znovu představí Jiří Kohout, a to na jevišti i na plátně. Hra má premiéru od 18:30 v pražském kulturním prostoru Jatka 78.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kohout v představení Biograf | Foto: La Putyka

Omšelý sál s oprýskanou omítkou dokonale navozuje atmosféru starého biografu. Scéna je prázdná, bokem stojí klavír, na pozadí filmové plátno. Herec Jiří Kohout tu rozehrává svoji one man show. Partnery jsou mu hrdinové z němých filmů, vysvětluje režisér inscenace Marek Zákostelecký.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové představení Cirku La Putyka se točí kolem starých kinosálů a hrdinů z němých filmů

„Nakonec nám z toho vyšel starý biograf. Oživili jsme staré filmové hrdiny, ale hlavně jsme chtěli oživit čas starých biografů, kde hrál k filmům naživo pianista, kdy se v půlce představení podávalo občerstvení. Mělo to svojí patinu, a ti hrdinové, které jsme si vybrali, už vlastně taky takovou patinu mají,“ popisuje.

„Je to rodinné představení určené dětem, takže jim bychom vlastně chtěli přiblížit pár těch starých hrdinů,“ dodává.

Všechny tyto hrdiny ztvární Jiří Kohout, kterého uvidíme nejen na jevišti, ale protože se jedná o biograf, tak pochopitelně i na plátně. Reálnými předobrazy se pouze inspiroval, k jejich ztvárnění přistupoval autorsky.

„Našel jsem si vlastní cestu samozřejmě, protože ony ty postavy jsou ve své dokonalosti nedostižitelné, si myslím. Používáme hodně náznaky,“ vysvětluje.

Důležitou roli v představení hrají nejen postavy ztvárněné Jiřím Kohoutem, ale také klavírní doprovod Jana Čtvrtníka.

„Hudební stránka je jednou ze základních služeb tohoto představení. Doprovází ho celou dobu, takže se 50 minut chudák nezastaví,“ doplňuje režisér Zákostelecký.

Premiéru rodinného představení Biograf uvádí Cirk La Putyka dnes o půl sedmé večer v kulturním prostoru Jatka 78.

Jiří Kohout v představení Biograf | Foto: La Putyka

Marina Feltlová, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme