Colours zakončí Nick Cave s projektem Grinderman

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava dnes končí. Nabitý nedělní program začal už po poledni. Organizátoři doufají, že v neděli večer budou moci ohlásit divácký rekord. Přispět by k tomu měl i Nick Cave.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nick Cave | Foto: Polly Borland

Australský hudebník a skladatel, který vystoupí s projektem Grinderman, je podle ředitelky festivalu Zlaty Holušové největší hvězdou v desetileté historii Colours. „Naposled jsem ho viděla hrát před 140 tisíci lidmi na festivalu v Barceloně. Je to obrovská show,“ těší se Holušová.

Nick Cave a Grinderman jsou momentálně na turné po festivalech a podle kytaristy Warrena Ellise si živé koncerty pod otevřeným nebem vychutnávají. „Grinderman je příjemný způsob, jak dělat hudbu a jak ji hrát naživo. Snažíme se hodně zapojit publikum, Nick hodně zapojuje diváky - takovým zvláštním způsobem. Hrajeme spolu už spoustu let a je to jedno z nejvíce podmanivých vystoupení, jaké jsem u něj viděl,“ lákal na večer Ellis.

Dalším zahraničním bonbónkem bude vystoupení Yanna Tiersena, známého jako autora hudby k filmu Amélie z Montmartru. Na své si přijdou i milovníci divadla. Do Ostravy přijíždí i pražská režijní dvojice SKUTR s představením Joke Killers.

Zuzana Filípková, Michal Kliment, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme