Cover verze starých písní Semaforu jako dárek k výročí

K 50. výročí vzniku pražského divadla Semafor vychází nové CD for Semafor. Najdete na něm dvě desítky cover verzí šlágrů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra v podání předních zástupců současné hudební scény.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Suchý | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Staré skladby s novým obsahem nahráli například skupiny Tata Bojs, Ecstasy of St. Theresa, Vypsaná fiXa, hudební uskupení MIDI LIDI, všestranný umělec Petr Nikl, Jaroslav Dušek s divadlem Vizita, písničkář Jan Burian a další.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém CD, které vychází k 50. výročí divadla Semafor, mluvil na Rádiu Česko hudební publicista a producent nahrávky Pavel Klusák.

"Myslím si, že je to poměrně široká zpráva o tom, jaké přístupy a jaké autorské styly tady teď 20 kapel vyznává," popisuje nové CD hudební publicista a producent nahrávky Pavel Klusák.

On sám je přitom zvědavý jaké publikum bude CD poslouchat: "Je tam podaná ruka k nové zprávě o 60. letech i k tomu, co se děje v muzice teď."

Klusák se navíc neobává nějaké negativní reakce ze strany Semaforu. Jiří Suchý mu prý řekl, že v rámci 50. výročí Semaforu zažil různá připomínání a různý typy oslav a že tento způsob ,oslavy' je mu velmi milý.

Na jaře příštího roku navíc bude mít premiéru celovečerní dokument Miroslava Janka, který bude celý zápas současných kapel s novými tvary písniček přibližovat.

Rádio Česko, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme