Crystal Castles v Praze

V mnohých dokáží vzbudit bezbřehé nadšení, pro jiné představují přeceněnou zbytečnost. Řeč je o kanadské dvojici Crystal Castles a vy se můžete 14. listopadu v pražském Lucerna Music Baru sami přesvědčit, zač vlastně stojí. Podpořit je přijede trojice Male Bonding.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Crystal Castles

Crystal Castles | Foto: Oficiální MySpace Crystal Castles

Crystal Castles sice existují už šest let, ale lidé si jich začali lvšímat houfněji až v roce 2007. Bylo to hlavně díky remixu Atlantis to Interzone, který udělali pro Klaxons. Ten tak kopal do uší, že se nejeden hudební hledač začal pídit po dalších krystalicky špinavých tónech tohoto torontského dua. Svět tak najednou objevil lokální senzaci, která už nějakou dobu fungovala v rámci do té doby titěrné synth-popové scény.

Na první poslech se v uších mnohých potom uchytil jejich prý omylem nahraný singl Alice Practice z roku 2006, ve kterém prý zpěvačka Alice Glass jen zkoušela mikrofon a ten druhý, Ethan Kath nedopatřením nahrával. MySpaceová senzace byla na světě a po sérii limitovaných singlů prostě dřív nebo později muselo přijít i debutové dlouhohrající album.

Crystal Castles | Foto: Press kit

Radši dříve než později, kdo ví, jak dlouho by ta bublina zůstala nafouknutá. Před lety, když jste si jim napsali o mp3jku, jen proto, že byste ji chtěli mít, protože už nemají žádné desky k prodeji (např. singl Alice Practice byl vyprodán za tři dny), vám ji ochotně sami poslali a ještě přihodili něco mile skromného protlachání. Dnes už jsou obří, ale (to je potřeba připomenout) zatím jen na základě očekávání a trochy minulé práce.
Debutové album, které se stalo Deskou týdne Radia Wave, schytalo rozpolcené reakce. To stejné, jen v exponovanější podobě, platí o jejich druhém albu z letošního roku.

Kapelou, která si zaslouží vaši pozornost, je také trio Male Bonding. Svěřenci prestižní stáje Sub Pop jsou kamarádi Lovvers, to znamená, že od této anglické trojice můžeme očekávat především punkové lo-fi sypačky. Jak ale zdůrazňují nadšené recenze na jejich letošní debutovou desku Nothing Hurts, vypalovačky s visačkou Male Bonding mají snahu inteligentně přeskakovat žánrové plůtky k math-rocku nebo zasněnějšímu indie rocku. Někteří z vás je mohli také vidět a slyšet na letošním festivalu Creepy Teepee.

Male Bonding (Creepy Teepee 2010) | Foto: Stanislav Soukup

Radio Wave Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme