David Bowie vydává novou desku, kritici mluví o nejlepším comebacku všech dob

Ačkoli je teprve březen, je možné bez váhání říct, že dnešek je zasvěcený jedné z nejdůležitějších hudebních událostí tohoto roku. Po deseti letech vydává nové album britský zpěvák David Bowie. Deska s názvem The Next Day sklízí velmi příznivé recenze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Bowie | Foto: Sony Music

Bowie je považovaný za jednu z nejvlivnějších rockových hvězd. Nečekaným oznámením o vydání nového alba ke svým 66. narozeninám způsobil v lednu doslova mediální poprask.

Kritik deníku The Indipendent Andy Gill dokonce napsal, že The Next Day je možná nejlepším comebackovým albem všech dob.

Přehrát

00:00 / 00:00

David Bowie po 10 letech vydal novou desku, na Radiožurnálu ji představil šéfredaktor Rádia Wave Tomáš Turek

„Bowiemu se povedlo to, co umí celou kariéru, a sice krásně manipulovat médii. Šel jakoby proti proudu a uměl využít situace, která na hudebním trhu je. To znamená, že v momentě, kdy zveřejnil na své 66. narozeniny, že vydá nové album, tak ještě třeba dva dny před tím nikdo netušil, že vůbec něco takového připravuje,“ vysvětluje si všeobecné nadšení šéfredaktor Rádia Wave Tomáš Turek.

Samotná deska je podle něj hodně tradiční. „Ačkoli mu je přičítáno, že vždy uměl zakomponovat nejnovější trendy do své hudby, takže v tomhle případě jako na dvou předchozích albech už spíš čerpá z postupů, které už xkrát obměnil, které si osvědčil a které zafungovaly,“ míní Turek.

Největší radost tak z alba mohou mít Bowieho fanoušci, kteří v něm najdou ukryté reminiscence na starší texty a jiné jeho životní události.

Zatím není jasné, zda David Bowie s novou deskou vyjede na turné. Naposledy přitom vystoupil v roce 2006 na charitativním koncertě v New Yorku, dva roky před tím podstoupil operaci srdce.

Veronika Sedláčková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme