Deska týdne: anbb

Projekt anbb stmelil dva nepřehlédnutelné monolity německé hudební avantgardy: Blixu Bargelda, mozek letos třicetiletých veličin Einstürzende Neubauten, s elektronickým de-konstruktorem Alvou Notem. Soničtí veteráni albem Mimikry naplnili letitou uměleckou náklonnost. Nahrávka nás zaujala natolik, že jsme se jí rozhodli věnovat aktuální Desku týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

anbb | Foto: Press kit

Poprvé se Blixa Bargeld (lídr Einstürzende Neubauten a dlouholetý spolupracovník Nicka Cavea) střetl spolu s Carstenem Nicolaiem (spolumajitelem minimal elektronického labelu Raster-Noton) na speciálním vystoupení v San Francisku. Dvojice zde na pódiu demonstrovala dnešní možnosti živého vystupování, které spíše než tradiční rockovou show nabízí divákům spontánní improvizace vprostřed mobilní (multi)mediální laboratoře.
Kam míří jejich společný projekt anbb, to si poslechněte v profilu od Pavla Zelinky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Profil projektu anbb

„A ačkoliv Bargeldovo umělecké ego pokaždé vystoupí do popředí, jsou Mimikry rovnoprávnou nahrávkou obou umělců uvelebených na opačných pólech experimentální hudby a původem z opačných stran berlínské zdi. Mezi Notem a Bargeldem přitom přílišná mimeze nepanuje: pospolu znějí stejně přirozeně jako v domovských situacích,“ říká o tvůrčím střetu obou osobností hudební dramaturg Tomáš Turek. Poslechněte si celou recenzi!

ANBB - Mimikry | Foto: Raster-Noton
Přehrát

00:00 / 00:00

Recenze alba Mimikry od projektu anbb I.

„Setkání Blixy Bargelda, zpěváka a textaře kapely, která používá výhradně živé hudební i nehudební nástroje, a Carstena Nicolaie, jehož hudební tvorba je důsledně elektronická, bylo pro mnohé asi nepředstavitelné. Ne snad v tom smyslu, že by k podobnému setkání nikdy předtím nedošlo, ale v nepředvidatelnosti výsledku: jak se Bargeldův přístup snese s glitchi a intelligent dance music Nicolaiova projektu Alva Noto?" Odpověď hledejte v recenzi hudebního publicisty Petra Ference.

Přehrát

00:00 / 00:00

Recenze alba Mimikry od projektu anbb II.

Radio Wave Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme