Deska týdne: dné

Deskou týdne pro tentokrát bude „kazeta týdné“ Eating A Wrapper Instead Of Candy. Ondřej Holý totiž pod svým hudebním pseudonymem dné vydává proti místním zvyklostem svou novou hudbu na kazetě. dné netvoří radio friendly nahrávky, ale Radio Wave friendly určitě. Jeho zasněné písně rezonují v pošmourných časech, ale třeba i na pláži, když se zavřenýma očima sleduje putování smítek za víčky. Jaké to je jíst celofán místo bonbonu, vám prozradí rubrika Deska týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dné – Eating A Wrapper Instead Of Candy | Foto: Jakub Hošek

O hudebníkovi s pseudonymem dné se toho zatím příliš mnoho říct nedá. Jeho občanské jméno zní Ondřej Holý, je mu 24 let a do Prahy se přistěhoval z vesnice. Svou první skladbu napsal a na koleně nahrál teprve před dvěma roky. Rok nato debutoval kraťoučkým čtyřpísňovým EP Talking with Crayons, které je sympaticky (stále) k dispozici zdarma na webu českého labelu Starcastic. Koncertní premiéra následovala teprve po vydání ípíčka; naživo Ondřejovi pomáhá spoluhráč Kryštof Hanzlík.
Více se o tomto sympatickém projektu dozvíte v profilu od Roberta Candry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Profil projektu dné

„Při poslechu se za tichého click'n'cut praskotu přenesete do naivitou a sluncem prozářeného přelomu milénia, kdy byli solitéři s laptopem bohové. dné ale nezůstává zaseknutý ve snu dekádu na současným hudebním děním. Nenápadně zapojuje do dění akustické elementy a tváří se, jakoby se nic nedělo. Přiznám se, že loňské EP na mě dýchalo ještě příliš velkou naivitou, ložnicovým amatérismem, který prosakovat skrze nesmělou čtveřici kompozic. To ale rozhodně neplatí o novince, která od počátku disponuje masivním zvukem ála The Album Leaf a jasně tak směřuje sympatického solitéra do první domácí ligy,“ chválí novou kazetu v ukázce z první recenze hudební redaktor Pavel Zelinka.

Creepy Teepee - Dné | Foto: Stanislav Soukup
Přehrát

00:00 / 00:00

Recenze alba Eating A Wrapper Instead Of Candy od dné I.


Druhý hodnotitel Aleš Stuchlý je k Eating A Wrapper Instead Of Candy o poznání kritičtější: „Ani moc nevadí, že dné je se svým zasněným pokusem o vlídný organický ambient trochu mimo dobový kontext a ohledává místa už mnohokrát (a lépe) prozkoumaná; trochu protivné je na šestici roztomilých bagatel především to, že jim chybí jakákoli přidaná hodnota, napínavější zvukový či harmonický rozměr - něco, co by pokojové kutilství vytrhlo z přílišného komfortu a líné gaučové pohody.“ Poslechněte si celou recenzi!

Přehrát

00:00 / 00:00

Recenze alba Eating A Wrapper Instead Of Candy od dné II.

Radio Wave Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme