Deska týdne: Tindersticks

Angličtí veteráni z Nottinghamu Tindersticks mají od roku 1991 na kontě sedm studiových a několik živých alb. 25. ledna vydávají v Evropě u 4AD a 16. února u Constellation v Severní Americe osmou řadovku Falling Down a Mountain. S tou se podrobně seznámíte jako s první Deskou týdne roku 2010.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tindersticks | Foto: Press kit

V Evropě fanoušky zbožňovaní Tindersticks začínali na konci osmdesátých let jako Asphalt Ribbon v prakticky totožné sestavě, ale s trochu countryovějším zvukem. V roce 1991 se přejmenovali na definitivní Tindersticks - podle německé krabičky zápalek, kterou frontman Stuart Ashton Staples našel v Řecku na pláži. S dalšími podrobnostmi vás seznámí Robert Candra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Profil skupiny Tindersticks

Při posledním pražském koncertu Tindersticks se někteří z nejvěrnějších posluchačů autorů aktuální desky týdne nechali spíše vidět na baru než v sále. Ne snad že by Tindersticks odehráli špatný koncert, ale spoustě fanouškům s přibývajícími alby poněkud vyprchala prvotní vášeň. Jedním z těch, kteří loni spíš brebentili mimo sál byl i Tomáš Turek. Poslechněte si teď jeho recenzi na nové album Falling Down A Mountain.

Tindersticks - Falling Down a Mountain | Foto: 4AD
Přehrát

00:00 / 00:00

Recenze alba Falling Down A Mountain od Tindersticks I.

Možná značná část příznivců už žádný velký zázrak nečeká, ale na druhou stranu asi se nedal očekávat ani žádný propadák. Jak se album vydařilo, vám teď v druhé recenzi poví hudební publicista Radek Diestler.

Přehrát

00:00 / 00:00

Recenze alba Falling Down A Mountain od Tindersticks II.

ČRo Radio Wave Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme