Deska týdne: Warpaint

Warpaint patří už teď mezi objevy roku 2010. Na jejich debutové album The Fool se čekalo s velkým napětím. Může za to především výborné EP Exquisite Corpuse a také spojení s veleznámými Red Hot Chili Peppers. Dívčí kvartet je specialistou na jemnou indierockovou muziku s řídkou melancholickou polevou. O další Desce týdne se tentokrát příliš nediskutovalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Warpaint

Warpaint | Foto: Press kit

Éterické vokály a jemné melodie v magické kombinaci s psychedelií začaly vznikat už v roce 2004. Čtyřčlenná dívčí kapela se údajně dala dohromady na svatého Valentýna a díky častým a dobrým koncertům se jméno Warpaint brzy zapsalo do povědomí domácí losangeleské scény. Původní sestava byla založená na kamarádkách z dětství Therese Wayman a Emily Kokal a sestrách Shannyn Sossamon a Jenny Lee Lindberg.
Hudební dráhu dívčího kvarteta mapuje profil Veroniky Mayerové.


Přehrát

00:00 / 00:00

Profil Warpaint

Warpaint jsou v hledáčku trendy jezdců už pár měsíců. Čtveřice dam už svým debutem hrála o hodně což by leckomu řádně zauzlovalo končetiny. Výsledek The Fool tomuto tlaku ale rozhodně neodpovídá. Dlouhometrážní hudební přemítání, jak by se o řadě devíti skladeb dalo mluvit, nehraje na první efekt. Přesto se kvarteto obloukem vyhnulo profesorským „progresivním" hrátkám na velké umění. Pokud by takhle měli vypadat všechny kapely „velkého mediálního očekávání", pak sem s nimi,“ neskrývá nadšení první hodnotitel, hudební redaktor Pavel Zelinka. Poslechněte si celou recenzi!

Warpaint – The Fool | Foto: Press kit
Přehrát

00:00 / 00:00

Recenze alba The Fool od Warpaint I.

Hudební portál Stereogum zařadil Warpaint mezi nejlepší objevy roku 2010 ještě před vydáním debutové desky The Fool. Svůj názor na tuto novinku vám v tuto chvíli řekne hudební publicista z týdeníku Respekt - Pavel Turek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Recenze alba The Fool od Warpaint II.

Radio Wave Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme