Do Třeboně se stěhuje Jihočeský jazzový festival. Jazzmani roztančí náměstí

Jihočeský jazzový festival se dnes stěhuje do Třeboně. Po dvou úspěšných českobudějovických koncertech se v podvečer naplní jazzem oblíbené lázeňské město.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výhled na Třeboň z Radniční věže na Masarykově náměstí | Foto: Romana Kostohryzová

Loni poprvé v pivovaru, letos znovu, tentokrát přímo na náměstí. Třeboň je pro pohodový jazz přímo stvořená, myslí si dramaturg Jihočeského jazzového festivalu Jiří Grauer:

„Třeboň je skvělé místo, plné lidí celé léto, s krásnou atmosférou bez stresu, a ne s takovým turistickým nádechem, jako třeba dokáže vytvořit Český Krumlov v průběhu léta. A je to moje oblíbená destinace.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o programu třeboňské části Jihočeského jazzového festivalu zjišťovala Pavla Kuchtová

„Letos bude koncert na náměstí plném zahrádek a laviček. Jazzové odpoledne tam začíná v půl šesté, odstartuje jej budějovická kapela unOrganized Band. Je to takové ojedinělé uskupení, které se opravdu věnuje kvalitnímu jazzu založeném na jazzových hammondkách,“ říká dramaturg festivalu.

Jihočeský jazzový festival dává vedle velkých hvězd prostor domácím i regionálním kapelám, třeba i z blízkého rakouského příhraničí. Nejinak tomu bude dnes večer v Třeboni, kdy na náměstí zahraje kapela Take Four Point Five. A kolem půl deváté přijde řada na hlavní hvězdu večera, tentokrát z Kanady:

„Večer završí a já počítám, že i roztančí kanadská kapela The Souljazz Orchestra. To je partička mladých jazzmanů a hudebníků, kteří mixují jazzovou hudbu s afrobeatem, s reggae.“

„Jsou to písničky, při kterých se nedá moc sedět a myslím, že pro letní prázdninový večer je to skvělá kapela jak na poslech, tak na podívání i na tancování,“ zve všechny zájemce Jiří Grauer.

Věřme, že i počasí bude jazzovému večeru v Třeboni příznivě nakloněno.

Pavla Kuchtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme