Dubové síly útočí v Praze i Brně

Celý rok na Radiu Wave sledujeme činnost uskupení United Forces of Dub. V Čechách v současnosti vlastně neexistuje jiný label, který by věnoval dubu tolik pozornosti a který by svou snahu korunoval releasy média, které se bohudík opět vrací na scénu. Vinyl je pro dubovou subkulturu, například oproti té dancehallové, důležitým pojmem, a tak přítomnost hudební produkce právě na PVC má prostě stále svou velkou váhu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

United Forces of Dub vol.3

United Forces of Dub vol.3 | Foto: United Forces of Dub

United Forces of Dub na konci roku 2010 přichází s již v pořadí třetím exkluzivním desetipalcem. Ten bude pokračovat s nastavenou filozofií, takže se opět dočkáme splitu české produkce s tou zahraniční. Český dub na v pořadí třetím vinylu bude reprezentovat Petr Míkovec. Ten se kromě několika remixů a produkcí kapel od ambientní a vzdušné desky Vogelwijk, která vyšla na počátku milénia, autorsky odmlčel. Jeho příspěvek na „béčkové“ straně se jmenuje Rootstock a hudebně koresponduje s hlavním tahákem aktuálního releasu. Tím je nekompromisní stepper Bad Mind s vokálem od rodáka z Birminghamu Sandeena a v produkci britských dubheads Bush Chemists. A právě o této dvojici by mělo padnout nejvíce informací.

Dougie Wardrop a Chazbo aka Bush Chemists se totiž vydávají třetí prosincový víkend po dvou letech do Čech, aby tak podpořili vydání desky přímo na dvou večírcích. První proběhne v pátek 17. prosince v pražském Cross Clubu a druhý den poté na brněnské Flédě v rámci brněnské mutace projektu Reggaenerace, kde jim kromě United Forces of Dub budou dělat společnost i Bad Boyz Sound System z Opavy a domácí Pawlač Zewls.

United Forces of Dub release party | Foto: Press kit

Bush Chemists ale nepřijedou sami. Na mikrofonu je podpoří malý velký muž King General, který je s nimi podobně jako třeba Culture Freeman spjat téměř od začátku. Lee Strange aka King General na více než deset let úplně opustil hudební průmysl, ale na sklonku roku 2008 se úspěšně vrátil a opět hrotí dancehally se svým pojetím waterhouse stylu po celém světě. A je to právě on, který na sebe v poslední době strhává zvýšenou pozornost zrovna v souvislosti s Bush Chemists, protože minulý rok mu vyšla na jejich značce Conscious Sounds comebacková deska Broke Again.

Dva roky utekly jako voda a já mám stále v paměti Dougieho stepování v několika verzích, šamanskou melodiku Chazba a nekonečnou dubwise atmosféru. Na tenhle víkend si nic neplánujte. Blíží se totiž další mocný večer, tentokrát s Bush Chemists a King Generalem v hlavní roli, a rozhodně mi můžete věřit, že tahle kombinace zavání masivním zážitkem.

video ukázka : záznam z Dub Station, které se konají v několika francouzských městech. S Bush Chemists zde toastuje malý - velký muž King General a Culture Freeman.

Jakub Johánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme