Dvořákova Praha nabídne slavná i méně uváděná díla. Některé koncerty odvysílá Vltava

Koncerty světových i českých orchestrů a sólistů nebo doprovodný program pro rodiny s dětmi nabídne po dobu třech týdnů mezinárodní festival Dvořákova Praha. Přehlídka začíná v pondělí večerním koncertem v pražském Rudolfinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalů Dvořákova Praha a Struny podzimu | Foto: Vojtěch Havlík

Zahájení bude patřit Staatskapelle Dresden a jejímu šéfdirigentovi Christianu Thielemannovi. „Pro mě je obrovskou událostí to, že festival Dvořákova Praha letos zahájí jeden z největších světových dirigentů, který do Prahy přijede vůbec poprvé,“ říká umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec.

Festival uvede jak Dvořákova slavná díla, tak i méně známé skladby. Na posluchače čeká sedm programových řad a tři doprovodné programy. Uvedeny budou skladby i jiných autorů než Antonína Dvořáka, od jehož narození uplyne 8. září 175 let.

Dvořákova Praha v letošním roce nechá zaznít Dvořákovu Novosvětskou na dobových nástrojích souboru Anima Eterna s Josem van Immerseelem i Dvořákovy symfonické básně na motivy Erbenovy Kytice a předehry v klasickém podání České filharmonie.

Festival potrvá až do 24. září. Přímé přenosy z některých koncertů i ze zákulisí Dvořákovy Prahy přinese stanice Český rozhlas Vltava.

ČRo, Zdeněk Přidal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme