Dvořákova Praha nabídne slavná i méně uváděná díla. Některé koncerty odvysílá Vltava

Koncerty světových i českých orchestrů a sólistů nebo doprovodný program pro rodiny s dětmi nabídne po dobu třech týdnů mezinárodní festival Dvořákova Praha. Přehlídka začíná v pondělí večerním koncertem v pražském Rudolfinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalů Dvořákova Praha a Struny podzimu | Foto: Vojtěch Havlík | Zdroj: Český rozhlas

Zahájení bude patřit Staatskapelle Dresden a jejímu šéfdirigentovi Christianu Thielemannovi. „Pro mě je obrovskou událostí to, že festival Dvořákova Praha letos zahájí jeden z největších světových dirigentů, který do Prahy přijede vůbec poprvé,“ říká umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec.

Festival uvede jak Dvořákova slavná díla, tak i méně známé skladby. Na posluchače čeká sedm programových řad a tři doprovodné programy. Uvedeny budou skladby i jiných autorů než Antonína Dvořáka, od jehož narození uplyne 8. září 175 let.

Dvořákova Praha v letošním roce nechá zaznít Dvořákovu Novosvětskou na dobových nástrojích souboru Anima Eterna s Josem van Immerseelem i Dvořákovy symfonické básně na motivy Erbenovy Kytice a předehry v klasickém podání České filharmonie.

Festival potrvá až do 24. září. Přímé přenosy z některých koncertů i ze zákulisí Dvořákovy Prahy přinese stanice Český rozhlas Vltava.

ČRo, Zdeněk Přidal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme