Eagles of Death Metal se rozhodli symbolicky dokončit pařížský koncert

Paříž dnes zažila výjimečný koncert. V legendárním sále Olympia se představila americká skupina Eagles of Death Metal. Tato kapela loni 13. listopadu hrála na jiném místě v Paříži – v klubu Bataclan, na který zaútočili teroristé. Skupina se rozhodla listopadový koncert symbolicky dokončit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina Eagles of Death Metal vystoupila ve vyhlášeném pařížském koncertním sále Olympia | Zdroj: Reuters

O vystoupení byl velký zájem. Jednak proto, že má skupina ve Francii stálý okruh příznivců, ale i kvůli vzpomínce na Bataclan. Tam bylo v listopadu asi 900 lidí, útok teroristů nepřežilo 90 z nich.

"Dobrý večer Paříži, jsme na to připraveni!" zvolal v úvodu koncertu frontman skupiny Jesse Hughes. Mezi dvěma skladbami poté dodal "Mír, láska a rokenrol."

Na playlistu dnešního vystoupení nechyběla skladba Save A Prayer , která podle komentářů je nejen typickou hudební ukázkou kalifornské pětice, ale stala se také symbolem boje proti terorismu.

Část lidí, kteří byli v Bataclanu, dorazila i do Olympie. Skupina oslovila přeživší a s některými z nich se hudebníci včera také osobně setkali.

Koncert v sále, který se nachází na bulváru Kapucínů, doprovázela přísná bezpečnostní opatření. Znát byla dokonce i desítky až stovky metrů od Olympie. Ostatně francouzské bezpečnostní složky jsou obecně v pohotovosti.

Poslanci Národního shromáždění dnes také schválili prodloužení výjimečného stavu do 26. května. Argumenty vlády jsou jasné – situace se významně nezměnila a nebezpečí trvá.

Skupina, která se po listopadovém krvavém útoku stala terčem zájmu světových médií, obnovila své loňské evropské turné až minulou sobotu ve Stockholmu a již tam policie neponechala nic náhodě. Patra sálu prohledávali psi vycvičení na hledání výbušnin, přítomni byli policisté v civilu a povinná byla pro každého návštěvníka tělesná prohlídka.

Jan Šmíd, ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme