Emeli Sandé a Ben Howard si odnesli po dvou hudebních cenách Brit Awards

Bez incidentů i větších překvapení se v londýnské O2 Aréně obešlo vyhlašování prestižních hudebních cen Brit Awards. Po dvou oceněních si odnesli Ben Howard i favorizovaná Emeli Sandé. Ta měla dvě nominace i v kategorii nejlepší singl, kde jí nakonec vítězství uniklo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvačka Emeli Sandé přebrala cenu Brit Awards za nejlepší album | Zdroj: Reuters

Za nejlepší britský singl označily osobnosti ostrovního nahrávacího průmyslu titulní píseň bondovky Skyfall.

Zpěvačka Adele se ale v Londýně neobjevila, když dala přednost zkoušce na vystoupení při udílení Oskarů. Ve videoposelství pak připomněla loňský incident, kdy pořadatelé zkrátili její děkovnou řeč.

Nejlepší zpěvačkou se stala Emeli Sandé, která získala i sošku navrženou Damienem Hirstem za nejlepší album. Our Version of Events se na ostrovech prodalo 1,4 milionu kusů.

Ben Howard si domů odnesl cenu pro nejlepšího zpěváka i průlom roku. Mezi skupinami zabodovali folk-rockoví Mumford and Sons, kteří se zanedlouho představí v Praze. Na cenu za nejlepší živé vystoupení nedosáhli Rolling Stones, které předstihla kapela Coldplay.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme