EPMD - jeden hit střídal druhý

Boombox Club Nights si za dobu své produkce našly svoji stálou návštěvnickou základnu a ačkoliv to tak v prvních okamžicích po vstupu do klubu nemusí vypadat, Lucerna Music Bar je ve skutečnosti zaplněn alespoň z poloviny. Dav se chová jako Chytrá Horákyně. Lidí není ani tolik, aby vás to otravovalo, ale naopak ani tak málo, aby to by kazilo atmosféru večera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

EPMD | Foto: oficiální stránky interpreta

EPMD nejsou žádní mladíci a ani reprezentanty současného rapu. Jedná se o zaběhlou partu, která víc než co jiného představuje exkurz do dějin newyorské scény. Debutové album vydali EPMD už v 88. roce a od té doby stihli s poměrně razantními přestávkami vypustit dalších šest desek. V průběhu let ovšem dvojice nevycházela ideálně a opakovaně ohlásila konec. Mezi vydáním posledních dvou desek uplynulo devět let, aby v roce 2008 Eric Sermon a Parish Smith opět zjistili, že to vážně nepůjde.

Jejich turné je tedy, bez obalu řečeno, takovým sbíráním peněz pro sólové projekty. Krátkodobý sňatek z rozumu - EPMD jsou si moc dobře vědomi, že jako Eric Sermon nebo Parrish Smith by byli při turné odsouzeni ke komerčnímu neúspěchu, a tak zaťali zuby a vyrazili na Starý kontinent, který, naštěstí pro ně, vítá každého rapera staršího čtyřiceti let s otevřenou náručí.

A tak to pondělí 21. února dělal i rozbouřený dav v Lucerna Music Baru. Jeden hit střídal druhý, a protože měly všechny výrobní značku devadesátá léta, publikum je všechny znalo a náležitě dokázalo ocenit. Radost z vystoupení měli i sami interpreti, kteří během hodinové show několikrát zmizeli v backstage, aby dali prostor svému geniálnímu kolegovi, legendárnímu DJ Scratchovi.

Ten publikum zásoboval nejen oldschoolovou muzikou pro udržení nálady, ale hlavně předváděl mnoho ze svého DJského umění, které patří mezi vůbec nejlepší na světě.
Historicky naladěný koncert ve výsledku ale šlapal od začátku až do konce a publikum nadšeně skákalo s každým novým trackem. Vystoupení bylo dávkováno úplně přesně, aby vás strhlo, vyždímalo a nepřesáhlo mez, kdy začíná nudit. S dobrým pocitem tedy včera z Lucerny odcházela většina přítomných.

Pavel Cyprich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme