Fanoušci Beatles protestují proti demolici domu Ringo Starra

Fanoušci skupiny Beatles v Liverpoolu zahájili kampaň za záchranu rodného domu bubeníka Ringo Starra. Typický řadový domek z počátku dvacátého století je jedním z mnoha, který chtějí úřady strhnout a na jeho místě postavit moderní rodinné domy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci ale tvrdí, že dům, v němž se bubeník Beatles před sedmdesáti lety narodil, přitahuje tisíce návštěvníků a jeho demolice by se nepříznivě projevila na turistickém ruchu v Liverpoolu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovník ČRo v Londýně Ivan Kytka v pořadu Stalo se dnes.

Dům je ve stavu, který se blíží demolici. Celá čtvrť je totiž v současné době, až na výjimky, neobydlená. Zbouraní domu by mělo posloužit pro novou výstavbu.

Fanoušci žádný konkrétní plán, co by se s domem mělo dít, nemají. Jde jim pouze o to, aby stavba zůstala klasickou atrakcí na trase v Liverpoolu, která je spojená s érou Beatles.

Objevily se i plány, že by se alespoň část rodného domu mohla přesunout do Národního Muzea v Liverpoolu, projekt ale uvízl na mrtvém bodě. Sám Ringo Starr z nápadu příliš nadšený nebyl.

Ivan Kytka, Jan Richter, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme