Fanoušci festivalu Colours of Ostrava si za čtyřdenní návštěvu vystáli dvě hodiny ve frontě

Pořádnou dávkou trpělivosti se musely obrnit stovky přespolních hudebních fanoušků, kteří ve čtvrtek dorazili na festival Colours of Ostrava. Aby se mohli čtyři dny nerušeně bavit na jedné z největších hudebních akcí v Česku, museli si nejdřív vystát dvě dlouhé fronty - na lístky a stanové městečko. Pro někoho typický festivalový obrázek, pro jiné ale hned na úvod zbytečná komplikace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Colours of Ostrava 2012 | Foto: Aleš Opekar

„Prakticky až ve frontě jsme se dozvěděly, že musíme jít až ke vchodu na festival, tam si vystát další frontu na lístek, abychom mohly stát ve druhé frontě,“ říká Lucie s Natálií. Kvůli lístkům z e-shopu strávily v řadách dohromady hodinu a půl. Přitom prý stačilo málo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na festivalu natáčela redaktorka Šárka Daňková

„Stačí, kdyby tu bylo pár lidí, kteří by pobíhali okolo. Oni nebyli absolutně schopní nás takto informovat,“ dodávají dívky.

„Tím, že na festival dorazilo hodně lidí na poslední chvíli, tak se vytvořila fronta. Co já vím, tak do přejímky vstupenek nastoupili do stánku sám ředitel e-shopu a šéfová produkce a snažili se to co nejrychleji odbavit,“ vysvětluje za pořadatele Jiří Sedlák.

Fronta sem, fronta tam, hlavně že se už bydlí. To je zase názor zkušenější Brňačky Petry: „Zrovna jsme si tu vybrali super flek s cedulkou volný pohyb zvířat povolen. Teď tu upevňujeme tyčky.“

I dvě dvacetileté kamarádky nakonec pouští nepříjemné fronty z hlavy. Ještě prý mohly dopadnout mnohem hůř.

„Co jsme tu vedle viděly holky, tak asi je potřeba vědět, jak si postavit stan. Chuděry s tím tady asi tři hodiny zápasily, než jim nějací kluci pomohli. Sice je to asi dobrý způsob, jak se seznámit, ale kdyby jim nikdo nepomohl, tak na té plachtě leží asi ještě teď,“ je přesvědčena jedna z nich.

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme