Festival Devět týdnů baroka oživí památky v celém Plzeňském kraji

V Plzeňském kraji dnes začíná největší festival barokní kultury v České republice Devět týdnů baroka. Nabídne špičkové hudební produkce, koncerty v kostelech nebo oživené prohlídky v barokních zámcích a klášterech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barokní hudebníci v Holešově | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Barokní památky po celém kraji oživí více než 120 souborů a umělců. Program se bude odehrávat 63 dní na 63 místech.

Festival dnes začne na jižním Plzeňsku ve Spáleném Poříčí, kde bude ve 20 hodin vrcholem koncert souboru Ritornello. Co se bude dít během dalších dnů, upřesňuje manažerka festivalu Kateřina Melenová.

„Zastavíme se v Nových Mitrovicích, na zámku v Žinkovech, v muzeu v Blovicích, bude komentovaná prohlídka města Nepomuk a takové vyvrcholení a zároveň slavnostní otevření festivalu je na zámku Kozel a Zelená Hora, kdy na obou místech proběhnou barokní noci v pátek a v sobotu.“

Podle hudebního dramaturga festivalu Ondřeje Holase bude jednou z největších událostí obnovená světová premiéra barokní korunovační opery Constanza e Fortezza v Jízdárně ve Světcích u Tachova.

„Výjimečné je to tím, že od roku 1723, kdy to bylo poprvé provedeno, se to neprovedlo, až právě teď do 31. července. Zajímavé to také bude tím, že Florea Theatrum připravili pro tu příležitost i repliku dobového divadla, které umístí do prostor jízdárny ve Světcích u Tachova,“ říká Ondřej Holas.

Festival Devět týdnů baroka je jeden ze stěžejních projektů programu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.

ČRo, Petra Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme