Festival Dvořákova Praha přitahuje pozornost mladšího publika

Začíná festival Dvořákova Praha. Příznivcům klasické hudby nabídne zejména skladby tohoto významného českého skladatele v podání předních hudebníků z celého světa. Festival nabídne celkem 16 koncertů. Ten zahajovací se koná už dnes večer v pražském Rudolfinu a na úvod přehlídky zahraje poprvé zahraniční orchestr City of Birmingham Symphony Orchestra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolfinum, Praha 1 | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Podle zakladatele a intendanta festivalu Vladimíra Darjanina se organizátorům daří rok od roku více přitáhnout i pozornost mladšího publika. Radiožurnálu prozradil jakým způsobem:

„Díky facebooku jsme vytvořili klub Dvořákova Praha, který začal velmi dobře fungovat a dnes ho tvoří již několik stovek lidí. Vychováváme si tím i svoje publikum. Až z nich již nebudou studenti, ale budou mít peníze, koupí si vstupenky na kvalitní představení.“

Hudební přehlídka potrvá do 4.ho září a představí se na ní například houslistka Nicola Benedetti nebo ruský baritonista Dmitrij Hvorostovskij. Birminghamský symfonický orchestr na dnešním zahajovacím koncertě v Rudolfinu zahraje také Novosvětskou symfonii Antonína Dvořáka.

Jana Klusáková, Martin Mašek, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme