Festival nezávislého filmu Sundance míří do Londýna, příbírá i hudbu

Jeden z nejslavnějších festivalů nezávislého filmu Sundance už není jen výsadou Spojených států. Jeho zakladatel, herec a režisér Robert Redford, ho přivezl do Londýna. Britská metropole navíc nemusí být poslední lokalitou, kde se Sundance bude pořádat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Redford zahajuje festival Sundance 2011 | Foto: Calvin Knight

„Úspěch má i svou nebezpečnou stránku. A jsem si toho po celý svůj život vědom,“ říká Robert Redford. Přesunutí slavného festivalu na evropskou půdu se nebojí.

Sundance festival, který dává šanci začínajícím umělcům, podle něj vyrostl natolik, že si zaslouží posunout na mezinárodní úroveň. Testovacím místem se tak stala britská metropole. Pokud se Sundance v Londýně osvědčí, nevylučuje pětasedmdesátiletý Redford, že se zahraniční variace přehlídky dočkají i jinde ve světě.

Londýnský Sundance se od svého mateřského ale v jedné věci zásadně liší. Jeho klíčovou součástí je i hudba a s tím spojená vystoupení řady umělců, včetně irského písničkáře Glena Hansarda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Herec a režisér Robert Redford vysvětlil, proč se rozhodl přenést festival Sundance i do Evropy

Hudba totiž podle Redforda hraje ve filmu velkou roli. Slavný herec a režisér se přitom přiznal, že v dávné minulosti význam hudebního doprovodu filmu nedokázal odhadnout. Zároveň však jeho tři slavné filmové hity – Takoví jsme byli, Podraz a Butch Cassidy and the Sundance Kid – jsou proslulé i díky nezapomenutelné hudbě.

„Tehdy jsem to tak neviděl, protože jsem si myslel, že to je hloupé. Najednou je tam scéna, kdy nějaký chlápek začne zpívat Raindrops are falling on my head. Přitom ani nepršelo. No, mohl jsem se mýlit víc?“ uznal Robert Redford v souvislosti se slavnou scénou provázenou písní, která nakonec dostala Oscara.

Lubica Bergmanová, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme