Festival Prague Proms letos nabídne Beatles, filmovou hudbu i divadlo

Festival Prague Proms, který je obdobu londýnského promenádního festivalu, bude letos zase o něco rozsáhlejší a pestřejší. Šestý ročník nabídne mezi 26. červnem a 22. červencem na různých místech Prahy třeba hudbu Beatles, filmové melodie, jazz i divadlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AD Trio Prague na MHF Prague Proms 2008 | Foto: Prague Proms

Diváci letos zažijí dvě velké noci - Alpskou a Hollywoodskou. Už podle názvu je zřejmé, jakou hudbu návštěvníci koncertů uslyší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Program festivalu Prague Proms přiblížila redaktorka Jitka Benešová

V prvním případě skladby Richarda Strausse a ve druhém filmovou hudbu pod taktovkou italského dirigenta Marcella Roty.

Úvodní dva koncerty Českého národního symfonického orchestru pod vedením dirigenta Carla Davise se zase ponesou v duchu Beatles.

„Nás a Beatles spojil kromě lásky k této kapele ještě Carl Davis, osobní přítel Paula McCartneyho. Po loňském koncertě, který jsme spolu absolvovali, přišel s tímto návrhem, nám se to strašně zalíbilo už proto, že Beatles mají letos výročí, a připravili jsme tento koncert na zahájení Proms,“ řekl trumpetista a zakladatel orchestru Jan Hasenöhrl.

Jak potvrzuje, o akci je velký zájem: „Už v březnu po uveřejnění tohoto koncertu jsme museli jeden koncert přidat na neděli, takže oba jsou vyprodány.“

Stejný orchestr, tentokrát v čele s Liborem Peškem, uctí 7. července skladatele Gustava Mahlera v den 150. výročí jeho narození. Výrazně jazzový pak bude koncert s trumpetistou Jamesem Morrisonem.

Šestý ročník festivalu nabídne také žesťový orchestr, vystoupení divadla Sklep a hosty ze Slovenska nebo z Británie. Jen Český národní symfonický orchestr čeká v rámci festivalu sedm koncertů v Obecním domě.

Martin Hromádka, Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme