Festival Prague Proms letos nabídne Beatles, filmovou hudbu i divadlo

Festival Prague Proms, který je obdobu londýnského promenádního festivalu, bude letos zase o něco rozsáhlejší a pestřejší. Šestý ročník nabídne mezi 26. červnem a 22. červencem na různých místech Prahy třeba hudbu Beatles, filmové melodie, jazz i divadlo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AD Trio Prague na MHF Prague Proms 2008

AD Trio Prague na MHF Prague Proms 2008 | Foto: Prague Proms

Diváci letos zažijí dvě velké noci - Alpskou a Hollywoodskou. Už podle názvu je zřejmé, jakou hudbu návštěvníci koncertů uslyší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Program festivalu Prague Proms přiblížila redaktorka Jitka Benešová

V prvním případě skladby Richarda Strausse a ve druhém filmovou hudbu pod taktovkou italského dirigenta Marcella Roty.

Úvodní dva koncerty Českého národního symfonického orchestru pod vedením dirigenta Carla Davise se zase ponesou v duchu Beatles.

„Nás a Beatles spojil kromě lásky k této kapele ještě Carl Davis, osobní přítel Paula McCartneyho. Po loňském koncertě, který jsme spolu absolvovali, přišel s tímto návrhem, nám se to strašně zalíbilo už proto, že Beatles mají letos výročí, a připravili jsme tento koncert na zahájení Proms,“ řekl trumpetista a zakladatel orchestru Jan Hasenöhrl.

Jak potvrzuje, o akci je velký zájem: „Už v březnu po uveřejnění tohoto koncertu jsme museli jeden koncert přidat na neděli, takže oba jsou vyprodány.“

Stejný orchestr, tentokrát v čele s Liborem Peškem, uctí 7. července skladatele Gustava Mahlera v den 150. výročí jeho narození. Výrazně jazzový pak bude koncert s trumpetistou Jamesem Morrisonem.

Šestý ročník festivalu nabídne také žesťový orchestr, vystoupení divadla Sklep a hosty ze Slovenska nebo z Británie. Jen Český národní symfonický orchestr čeká v rámci festivalu sedm koncertů v Obecním domě.

Martin Hromádka, Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme