Festivalový průvodce: Pohoda 2010

Jaká tragédie vloni předčasně ukončila slovenský festival Pohoda, asi netřeba znovu připomínat. Další existence tohoto klenotu mezi československými hudebními letními festivaly byla několik dlouhých týdnů po oné smutné události nejistá. Masivní podpora fanoušků ale nakonec hlavní postavu stojící za Pohodou, tedy Michala Kaščáka, přesvědčila, že rozhodně má cenu pokračovat i v roce 2010. A tak se letos, tentokrát už druhý červencový víkend, opět můžeme vypravit na letiště nedaleko Trenčína a vychutnat si hudební festival, který si v ničem nezadá s daleko většími a známějšími evropskými konkurenty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohoda 2010 | Foto: Press kit

Vzhledem k faktu, že bratislavský menší, alternativnější a elektroničtější bráška Pohody, tedy Wilsonic, se letos bohužel neuskutečnil, je o nejlepším slovenském festivalu roku 2010, co se týče line-upu, předem jasno. Už fakt, že jedněmi z headlinerů budou obnovené legendy Leftfield, kteří se během letních prázdnin představí pouze na zhruba deseti místech po Evropě, a letiště u Trenčína bude jedním z nich, hovoří sám za sebe. Ale to není zdaleka všechno. Už ve čtvrtek na Pohodě zahrají veteráni The Stranglers a během dalších dvou dnů vystoupí na trenčínském letišti mimo jiné znovuobnovená senegalská legenda Orchestra Baobab, písničkář José González, warpovští Autechre, indie dance punkeři Klaxons, hiphopoví ironici Dan Le Sac vs. Scroobius Pip, elektro noiseaři Crystal Castles, taneční duo Digitalism, islandští melancholici múm, Ian Brown a téměř stovka dalších…

Alice Glass (Crystal Castles) | Foto: Fiction Records
Přehrát

00:00 / 00:00

Festivalový průvodce: Pohoda 2010

K hudebnímu programu připočtěte nespočet divadelních představení, festivalový kinematograf, workshopy taneční i mnohé jiné. A také moderované debaty na témata sociální, mediální, ekonomická i politická, nebo speciální prostor pro ty nejmenší s divadelními i hudebními soubory. A to není zdaleka všechno. Přátelská atmosféra a nadprůměrné postarání se o všechny festivalové návštěvníky už jsou na Pohodě samozřejmostí a spolehnout se na ně můžete určitě i letos. Jestli je totiž někde návštěvník festivalu a jeho spokojenost pro pořadatele na prvním místě, je to právě na trenčínském letišti. Na festival budou tentokrát dokonce premiérově vypraveny i speciální zpáteční autobusy z Prahy, Brna, Bratislavy, Piešťan a dalších slovenských měst. Ideální příležitost nasát s dalšími podobně hudebně smýšlejícími lidmi festivalovou atmosféru ještě před samotným příjezdem do areálu, který je letos limitován třiceti tisíci návštěvníky.

Woven Hand | Foto: Jakub Krásný

Jen samé pozitivní zážitky, ideální počasí a zcela zasloužený úspěšný ročník přeje čtrnáctému pokračování festivalu Pohoda Radio Wave.

Jarda Petřík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme