Hacke s de Picciotto zahajují svou pražskou rezidenci

Rezidenti MeetFactory Danielle de Picciotto a Alexander Hacke zahajují multižánrový program, který bude doprovázet jejich jarní pražský pobyt. Speciální DJ/VJ set bude připraven na čtvrtek 17. února.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexander Hacke & Danielle de Picciotto | Foto: Tina Winkhaus

Představovat osobu Alexandra Hackeho českému posluchači je pomyslným nošením sov do Atén. Pověstná oddanost domácích fanoušků německým industriálním titánům Einstürzende Neubauten je známá. Řádově nižší informovanost už je o Hackeho vedlejších projektech, které pomalu získávají navrch nad základním „pracovním úvazkem“ 45letého umělce. Už delší dobu jsou Alexandrovy cesty – jak po partnerské, tak po umělecké stránce – spojeny s vizionářskou Američankou usazenou v Berlíně – Danielle de Picciotto. Jejich společné kroky je čerstvě dovedly do Prahy, kde se stávají do konce května rezidenty multimediálního prostoru MeetFactory. Večírek, který proběhne již tento čtvrtek 17. února právě v místě jejich několikaměsíčního kreativního pobytu, slibuje také mnohé a zahájí jejich čtvrtroční pražskou stáž.

Na Residency Start-Up Night, jak je program na tento čtvrtek pojmenován, se vyplatí dorazit už na brzkou půl sedmou večerní. Až do osmi hodin večer zde letošní rezidenti (kromě Alexandra s Danielle to jsou ještě americký art technolog Kal Spelletich a vizuální specialistka a tanečnice Fanni Futterknecht z Rakouska) budou představovat své vize, které by chtěli zhmotnit během pobytu v multimediálním prostoru obklíčeném frekventovanými dopravními tepnami. Následující dvě a půl hodiny uchopí režii večera do rukou DJ Steve Morell, šéf Pale Music a sám zajímavý hudebník, a také náš hudební dramaturg Tomáš Turek. Poté přijde na řadu křest nového alba Hitman's Heel manželské dvojice Hacke/de Picciotto, která předvede půlhodinový živý set se vzácnými hosty Chrisem Hughesem z The Fatal Shore a Adrianem Stoutem z Tiger Lillies. Poté znovu přijde na řadu speciální djská selekce, ke které se připojí i sám Alexander. Danielle zase podpoří party autorskou videoprojekcí.

Alexander Hacke & Danielle de Picciotto - Hitmans Heel | Foto: Marcus Johannes Reinhardt

Čtvrteční večer 17. února je prvním korálkem akcí, které proběhnou během rezidence Hackeho a de Picciotto. Těšit se můžeme na filmové projekce, parties a na závěr na audiovizuální výstavu, která bude plodem pražských múz.

Pavel Zelinka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme