Hudební anticenu Zlatý David získal za 'průšvih roku' Daniel Landa alias Žito 44

V pražském klubu Roxy se včera uskutečnilo předávání cen Zlatý David za nejhorší hudební počin roku 2012. Kandidáty vybírala sama veřejnost. Průšvihem roku se stal zpěvák Daniel Landa jako kouzelník Žito 44.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Landa | Foto: Creative Commons Attribution 2,5 Generic, Petr Grambal

Na slavnostním předávání se sešly desítky převážně mladých lidí. Každý tu měl svého kandidáta.

Celkem se soutěžilo v pěti kategoriích - nejhorší zpěvák, zpěvačka, kapela, videoklip a průšvih roku. Poslední ovládl zpěvák Daniel Landa alias kouzelník Žito 44.

„Cenu Zlatého Davida za nejhorší hudební klip nevyhrál Dave Větrovec za Jebu swag, nevyhrála to ani Lucka Vondráčková za Babovřesky, a vyhrál to Pat Crycheer – Praha žije,“ vyhlásil jednoho z vítězů moderátor. Pat Crycheer získal ještě jednu cenu, a to za druhé místo v kategorii nejhorší zpěvák roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na předávání hudebních anticen Zlatý David se byla v pražském klubu Roxy podívat Magdalena Medková

Dvě ocenění - bronzové za nejhorší zpěvačku a stříbrné za nejhorší videoklip k filmu Babovřesky - obdržela také Lucka Vondráčková.

Pro každého vítěze byla jako cena vyrobena zlatá deska. Ta ale často zůstávala v rukou organizátorů. „Pokud maminka dovolila Patriku Krejčířovi (Pat Crycheer, pozn. aut.) přijít, tak bych ho tady chtěl přivítat a chtěl bych, aby na mě zamával. Nemává, maminka mu to nedovolila,“ poznamenal.

S nápadem na udílení anticen přišel minulý rok kulturní server Chilli chilli a blog Hudební masakry. „Český hudební byznys je zvláštní v tom smyslu, že dává prostor lidem a ‚umělcům‘, kteří si ho absolutně nezaslouží. Lidem, kteří svoji ‚slávu‘ zakládají na tom, kolik lidí vidělo jejich video. Na tom mají založenou kariéru, kterou společnost akceptuje, což je nejtragičtější,“ myslí si za pořadatele Martin Pistulka.

Podle jeho spoluorganizátora Jardy Konase z Hudebních masakrů chybí českým interpretům především soudnost. „To je věc, která spoustě interpretů nedochází. Soudnost je důležitá proto, aby člověk odhadl, co veřejnost pobaví v dobrém smyslu, a co veřejnost pobaví jen proto, aby se vysmála výsledku,“ vysvětluje.

V průběhu večera vystoupily tři mladé kapely. Mezi nimi i formace Peter Pan Komplex, která v poslední době boduje na alternativní hudební scéně.

Výsledky všech kategorií najdou zájemci na webu cen Zlatý David, a to i s ukázkami vítězných videoklipů.

Simona Bartošová, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme