Hvězdné duo Pet Shop Boys chystá v multifunkční hale KV Areny velkolepou show

Festivalové Karlovy Vary nežijí jen filmem, ale nabízejí i hudební zážitky. V sobotu měla koncert skupina Lucie, v Letním kině vystoupil Vojta Dyk s B-side Bandem a dnes v KV aréně dostane fanoušky do varu legendární skupina z Velké Británie - Pet Shop Boys.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pet Shop Boys | Foto: oficiální Facebook Pet Shop Boys

Pet Shop Boys přijeli v rámci turné k úplně nové desce Electric. Zaznít by měly i skladby z předchozího alba Elysium.

Fanouškům ale nabídnou i staré hity, jako třeba Go West nebo Always On My Mind. „Protože tato túra je celá dělaná na jejich novou desku, která vyjde 15. července a jmenuje se Electric, tak se celá túra jmenuje Electric, ale Pet Shop Boys k tomu samozřejmě přidají svoje pecky z 80. a 90. let,“ říká manažer KV Areny Roman Maleček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o Pet Shop Boys připravila Klára Bílá

Pořadatelé festivalu chtěli získat hvězdu světového formátu, která má ve svém repertoáru i filmovou hudbu.

„Původně byl v plánu pan Sting. Bohužel dal před námi nakonec přednost Švédsku, takže jsme zkoušeli, kdo by se dál mohl objevit, a nakonec padla volba na Pet Shop Boys. Je to zaujalo, takže nakonec na naši pozvánku kývli a máme je tady,“ dodává Maleček.

Neil Tennant a Chris Lowe se dali dohromady v obchodě s elektronikou v roce 1981 a hned první singl West End Girls je vynesl do čela britské hitparády.

Patří k nejúspěšnějším britským hudebním dvojicím vůbec. Díky svým písním i sexualitě se stali ikonami pro gay komunitu a mezi řadu ocenění, které získali, patří i prestižní Brit Awards za výjimečný přínos hudbě.

V Česku koncertovali Pet Shop Boys naposledy v roce 2009 v Praze. Z Varů zavede Electric Tour dvojici ještě v červenci do Estonska, Finska, Německa, Libanonu a Řecka. Show začíná v deset večer a lístky jsou stále ještě v prodeji.

Klára Bílá, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme