Irglová nahrála titulní píseň k jednomu z nejdražších českých filmů

Písně pro nový český film Poslední z Aporveru nahrávala tento týden v Praze Markéta Irglová. Fantasy snímek má na české poměry neuvěřitelný rozpočet 8 miliónů euro, tedy asi 200 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Irglová, zpěvačka | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Musela jsem hledat a přistupovat k písničkám, co jsem psala, trošku jinak, než bych normálně přistupovala. Já spíš tíhnu k takovým akustickým zvukům, nástrojům, kdežto tady jsem si musela dokázat představit, jak by mohla hudba znít i na jiné planetě. A potom i texty byly mířené na jakýsi příběh o určitých postavách a něco, co se tam odehrává, ne že by to bylo jenom třeba z mého života nějaké zkušenosti,“ říká o své spolupráci s režisérem Tomášem Krejčím Markéta Irglová.

Písně nazpívala zatím v angličtině, ale ve filmu budou znít ještě trochu jinak. Zpěvačka ovšem podrobnosti zatím prozradit nechce.

„Spolupracovala jsem s mým manželem Timem Iselerem, který normálně se mnou hraje na basu v kapele, a s mojí kamarádkou, která je původem z Íránu, ale potkala jsem ji v New Yorku, kde žije. Ta hrála i na mé desce Anar, kterou jsem vydala v říjnu,“ dodává držitelka Oscara za hudbu k filmu Once.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Eva Rajlichová se ptala tvůrců nového českého fantasy filmu

Příběh fantasy filmu Poslední z Aporveru by se dal shrnout do jedné věty. Vypráví o tom, jak láska může zachránit planetu. Tvůrci ale sázejí především na vizuální stránku, Tomáš Krejčí je totiž velký fanoušek legendárního Karla Zemana.

„Zeman vlastně dělal to, že kombinoval různé druhy animace a do toho třeba i ručně kreslil a vkládal to tam. Takže ta záměrná jakoby nedokonalost se stala jeho předností. A my, když jsme řešili ideu, jak udělat tak rozsáhlý trikový film v českých podmínkách, tak jsme si říkali, že Zemanova metoda je jediný způsob, protože dneska každý týden je premiéra nějakého 3D amerického filmu s rozpočtem 200 milionů dolarů a tomu se my prostě nikdy nemůžeme rovnat, ani kdybychom se rozkrájeli,“ vysvětluje.

Filmoví fanoušci by mohli ocenit také to, že režisér do jedné z hlavních rolí obsadil herečku Tami Stronach, která hrála v dodnes populárním Nekonečném příběhu císařovnu.

„Musím říct, že naprosto splnila naše očekávání, protože tak hodného člověka, který nám vyšel vždycky ve všem vstříc, nebyl nikdy naštvaný a vždycky nás hrozně podporoval, tak to jsme už dlouho nezažili,“ vzpomíná režisér.

Premiéra filmu Poslední z Aporveru už byla několikrát odložena. Zatím poslední termín plánují tvůrci na 27. září.

Eva Rajlichová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme