Jaroměřský Brutal Assault snoubí metal a klid. Rádi vyvracíme předsudky, říkají pořadatelé

Tvrdá hudba a tisíce lidí v černém oblečení s řetězy, kteří ale nedělají problémy. Vojenská pevnost Josefov v Jaroměři na Náchodsku je až do neděle hlavním evropským městem metalu. Začal tam totiž jubilejní 20. ročník hudebního svátku Brutal Assault. Festivalová nabídka čítá přes sto koncertů. Míří na ně tisíce fanoušků nejen z Česka, ale i ze zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival Brutal Assault se koná v pevnosti Josefov u Jaroměře | Foto: Ondřej Houska

Dvacátý ročník festivalu Brutal Assault nabídne například koncerty americké deathmetalové kapely Cannibal Corpse nebo trashmetalové formace Sepultura, která přiláká tisíce lidí. Policie je na jejich nájezd připravena.

„Spolupracujeme s městskou policí, s hasiči. Letos nově i s polskými policisty, budou tady po celou dobu festivalu,“ uvádí Eva Prachařová z náchodské policie. Právě nejvíc zahraničních fanoušků sem tradičně přijíždí ze sousedního Polska.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Jaroměři začíná metalový festival Brutal Assault. Podrobnosti zjišťoval Ondřej Vaňura

I když metaloví fanoušci dokáží být velmi hluční a na první pohled budí respekt, festival bývá poklidný. S tím souhlasí i Martin Brzobohatý z organizačního týmu festivalu.

„Máme početný tým security, který najímáme. Neočekáváme, že by se mělo stát něco mimořádného. Lidé sem jedou za muzikou, pobavit se, nejedou vyvolávat nějaký konflikt. Vůči této subkultuře existují předsudky, ale jsme rádi, že je vyvracíme,“ říká.

Brutal Assault skončí v neděli nad ránem. Podle odhadů pořadatelů na něj dorazí až 16 tisíc lidí, například i z Jižní Ameriky.

Ondřej Vaňura, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme